Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj w Urzędzie Wojewódzkim pomóc zagranicznemu koledze z pracy, wyobraźcie sobie sytuację:
Urząd do spraw cudzoziemnców, punkt informacyjny, do informacji przychodzi osoba zza granicy, pyta się po angielsku, tymczasem pani z informacji mówi powoli (jakby to miało ułatwić zrozumienie)
"Proszę mówić po Polsku, inaczej się nie dogadamy" XD
XXI wiek, miejsce gdzie są ludzie po paszporty, a reszta to sami cudzoziemcy, nie miej pracowników mówiących w innych językach niż Polski xDDDDDDD Jak traktować naszych urzędników poważnie?
#wroclaw #polska #gownowpis ##!$%@?
  • 84
@kodekscywilny: No właśnie nie wiedziałe musiałem się zastanowić która wersja jest prawdziwa, tu je mirko, tu za dużo osób na serio by napisało taki komentarz xD Pierwszy raz byłem w tym urzędzie, bo mój paszport wyrabiałem 7 lat temu w Wałbrzychu, nie spodziewałem się, że jest aż taki dramat we Wrocławiu, niby są te bilety, ale i tak pełna dezinformacja, a co dopiero jak ktoś przyjdzie i nie ogarnia polskiego xD
@Reepo: pracuję w biurze tłumaczeń. jednego dnia przyszedł hindus z jakimś papierkiem, który dostał w polskim urzędzie. papierek wyszczególniał dokumenty, które hindus musiał przetłumaczyć u przysięgłego i donieść do urzędu. papierek po polsku. nikt w urzędzie nie mówił po angielsku. biedak nie wiedział w ogóle co ma robić, ale stwierdził, że w biurze przysięgłego mu ktoś może pomóc, bo tam na pewno ktoś mówi po angielsku i mu powie, jakie dokumenty
@FrasierCrane: Koreańskiego, programistycznego, elo (nie no z programisto to przesadziłem, ale zwykle Azjaci gdzieś siedzą w informatycznych środowiskach xD). Z ukraińcami się potrafiła dogadać, mówienie powoli przynosiło skutki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Little_Juice: Czy specjaliści zza granicy pomagają naszej gospodarce? Tak, pomagają więc myślę, że warto zadbać o to, żeby ułatwić napływ takich osób. Polski pracodawca płaci za takiego podatki, zagraniczny pracownik wydaje na produkty płacąc VAT więc ej, wpływy do budżetu, bo ktoś stwierdził, że woli zarabiać 15k pln a nie dolarów :/
Czy specjaliści zza granicy pomagają naszej gospodarce? Tak, pomagają więc myślę, że warto zadbać o to, żeby ułatwić napływ takich osób. Polski pracodawca płaci za takiego podatki, zagraniczny pracownik wydaje na produkty płacąc VAT więc ej, wpływy do budżetu, bo ktoś stwierdził, że woli zarabiać 15k pln a nie dolarów :/


@Reepo: Czy turyści zza granicy pomagają hiszpańskiej gospodarce? Tak, pomagają więc myślę, że warto zadbać o to, żeby ułatwić/umilić napływ
Tak zuzyjesz mniej tuszu


@PanKara: Też pomyślałem, że motyw nocny nie jest dobry pod druk. Ale byłem umówiony na zlecenie (z którego przed chailą wróciłem) i stwierdziłem, że póxniej będę się martwił o szczegóły.

PS. Twoja grafika nie ma menu i kwiatków wykopu, a to bardzo istotne, bo potencjalny Janusz czy Grażyna szybciej po takim wydruku tu trafi.

Edit: Zmotywowałeś mnie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
StaryWedrowiec - > Tak zuzyjesz mniej tuszu

@PanKara: Też pomyślałem, że motyw noc...

źródło: comment_xzpmLGe5ydjh5ozXZ61usNyAcdfTbqHk.jpg

Pobierz
Byłem kiedyś w pewnym urzędzie w Anglii gdzie ku mojemu zdziwieniu najzwyklejszy urzędnik (swoją drogą było tam całkiem sporo mężczyzn, a nie jeden wielki babiniec) zadając mi jakieś tam pytania dokładnie, całkowicie zgodnie z polską fonetyką odczytywał nazwy polskich miejscowości, żadnych tam dużych miast, których nazwy mogły mu się o uszy obić. Pomijam już fakt, że na wejściu nie było żadnej "dyżurki" tylko typ pod krawatem pytający grzecznie w jakiej sprawie przychodzę