Wpis z mikrobloga

JUGOPOLSKIE #13
Tag do obserwowania: #jugopolskie

Dzisiejszym wpisem wprowadzam do cyklu kolejną ze znanych jugo-rockowych kapel - Prljavo kazalište!

Yugoton i Kazik - Czarno-biały świat [2001]
Nie ma co tu dużo mówić, jak dla mnie kawałek bardzo dobry. Kazik coveruje tutaj dość wiernie, a przy tym dalej jest Kazikiem :)

Prljavo kazalište - Crno bijeli svijet [1980]
Prljavo kazalište (PL: Brudny teatr) to grupa rockowa powstała w obecnie chorwackim Zagrzebiu w 1977 roku. Crno bijeli svijet pochodzi z ich drugiej płyty. Wczesne lata działalności zespołu to klimaty punkowe i nowofalowe. Do bardziej znanych z tej płyty należy jeszcze Mi plešemo.
Oczywiście, jak zwykle zapraszam do szerszego zapoznania się z twórczością zespołu, bo - również jak zwykle - warto!

Dwie ciekawostki:
- na początku utworu przedstawia się ówczesny wokalista i frontman grupy - Davorin Bogović.
- krótko po wydaniu albumu Crno bijeli svijet Davorin Bogović odszedł z zespołu. Powodem był brak zgody z pozostałymi członkami i to, że nie mógł się dostosować do coraz intensywniejszego koncertowania i nagrywania - płyta okazała się sukcesem i stety-niestety nagła popularność zespołu wymagała jego większej aktywności i często trzymania się grafików.

Tagi:
#jugoslawia #chorwacja #prljavokazaliste #jugoton #yugoton #kazik #kazikstaszewski #rock #newwave #80s #yurock #jugopolskie #muzyka

Svijet czy świat?

  • Prljavo kazalište - Crno bijeli svijet 60.0% (6)
  • Yugoton i Kazik - Czarno-biały świat 40.0% (4)

Oddanych głosów: 10

kostniczka - JUGOPOLSKIE #13
Tag do obserwowania: #jugopolskie

Dzisiejszym wpisem...
  • 4
@ql00: czy ja wiem, jak dla mnie mimo, że kawałki tak o po odsłuchaniu są bardzo do siebie podobne, to jednak za dużo je różni, by jednoznacznie ocenić :)
- inne czasy nagrywania (21 lat różnicy) i trochę lepsza technika w czasach bardziej nam współczesnych
- dojrzały artysta z dużym już wtedy dorobkiem (Kazik) kontra jeszcze praktycznie dzieciaki, które bawią się w kapelę :D
Jak dla mnie między innymi w tym