Wpis z mikrobloga

Cześć,

przesyłam poniżej plan do sprawdzenia lub ewentualnych poprawek.
Proszę o sprawdzenie pod względem logistycznym, pierwszy raz lecimy do Tajladnii.
Gdyby ktoś chciał się dołączyć, to możecie napisać wiadomość na priv, albo zostawić maila - odezwiemy się :D (lecimy we dwójkę: ja + dziewczyna)

7 lipca: Wylot z Wawy 18:05

8 lipca Doha-BKK BKK Wylot z Dohy 1:55, w BKK na 12:40

9 lipca BKK BKK Poszukać hotelu z basenem na dachu
Wat Pho- leżący budda
Świątynia Wielkiego Buddy-rejs tramwajem wodnym w Bangkoku
Sky Bar (zwykle otwarte po 18 (rezerwacja)
Chatuchak market -pływający targ(floating market):

10 lipca BKK - dzień w BBK

11 lipca BKK-Kanchanaburi Wyjazd rano z BKK do Kanchanaburi.Autobusem/pociągiem ok. 3 godziny (autobus ok. 100 BTH/os.).Most na rzece Kwai (Mae Nam Khwae), spędzenie dnia w Kanchanaburi- podobno bardzo urokliwe miejsce, tanie guesthousy.

12 lipca Kanchanaburi-Erawan National Park-Kanch.- BKK Wyjazd do Erawan ok. 8 rano (jedzie się 1,5godz), powrót popołudniu. Powrót do Kanchanaburi. Powrót autobusem/busem do Bangkoku w godzinach późnowieczornych (najlepiej ZAREZERWOWAĆ Wcześniej)

13 lipca BKK-Chiang Mai Przelot z BKK do Chiang Mai, lot koło południa.Ogarnąć nocleg, przejść się po mieście /iść wykupić wycieczki. KUPIĆ BILET NA SAMOLOT-AirAsia albo ThaiAirways

14 lipca Chiang Mai Trekking w górach- tylko chodzenie, bez raftingów, słoni itd. W okolicach 1200 batów/os. (?)

15 lipca Chiang Mai Pół dnia w Hug Elephants Sanctuary lub Elephant Nature Park. Ew. tygrysy - Tiger Kingdom Nocny targ.

16 lipca Chiang Mai Kurs gotowania. Zobaczenie kilku świątyń, spacer po mieście.

17 lipca Chiang Mai-Trang-Koh Mook Wylot rano z Chiang Mai do Trang. Dostać się na zachodnie wybrzeże, jakoś dostać się na Koh Mook (Koh Muk). KUPIĆ BILET NA SAMOLOT-AirAsia albo ThaiAirways

18 lipca Koh Mook Kajak do jaskini Emerald (Trzeba sprawdzić kiedy odpływ!)

19 lipca wyspy

-Koh Lanta (Long Beach, Kantiang) -Koh Libong -Koh Kradan -Koh Ngai/Ko Hai

GDZIE NAJŁADNIESZJE PLAŻE?
NA KTÓREJ WYSPIE WARTO Wypożyczyć SKUTER?
CZY LECIEĆ W INNYM KIERUNKU W OGÓLE?

Wyspy do 24 lipca lub 23, powrót do BKK.

24 lipca 21:15 wylot z BKK (ewentualnie wyjazd z wysp dzień wczeĞ niej i nocleg z BKK) KUPIĆ BILET NA SAMOLOT-AirAsia albo ThaiAirways

#tajlandia #podroze
Pobierz kreatynamonohydrant - Cześć, 

przesyłam poniżej plan do sprawdzenia lub ewentualny...
źródło: comment_M2DdC2ZmQK8Fwx8dsMfyZk9nEslaeSye.jpg
  • 10
@kreatynamonohydrant: Też kiedyś popełniłem ten błąd i kupiłem bilet w te rejony na lipiec. Była promocja i żal było nie skorzystać, jest jednak jedno ale...
Pooglądaj sobie jak wygląda ten region w lipcu, przez Azje południową przechodzi monsun i to nie jest taki deszczyk jak u nas w lecie. Tam potrafi lać przez parę dni ulewnym deszczem.
Jeżeli możesz przebookować to to zrób...
@kreatynamonohydrant: Jak kto woli, ja osobiście nie ważne gdzie sie wybieram, zawsze chce wyciągnąć to co najlepsze z każdego kraju ale nie każdy musi podzielać moje zdanie. Życzę powodzenia i niezapomnianych wakacji!
Według mnie dwa dni na Bangkok to bardzo mało. Można tam swobodnie spędzić 2 tygodnie i robić codziennie coś nowego, nie nudząc się. Polecam zainteresować się np. Bangkrachao, Huay Khwang market, kinem Scala (najstarsze w Bangkoku), odwiedzić Silom nocą. Chatuchak który uwzględniłeś w planach - pamiętaj, że zwija się koło 18, najlepiej przyjść rano.
@kreatynamonohydrant: Koh Lanta to duża wyspa i długie nudne plaże, poruszać się można taksówkami albo wynajętym skuterem. Ja polecam Koh Phi Phi - promem z Krabi. Do Krabi albo samolotem albo nocnym autobusem z Bangkoku. Na prom bilet można kupić w porcie. Z Koh Phi Phi można też tanio przepłynąć promem na Koh Lante. Koh Phi Phi o bardzo mała wyspa ze wszystkim - najbardziej przyjazna i najbardziej urozmaicona. Piechotą tylko,