Wpis z mikrobloga

Jak powiedzieć włascicielce u ktorej wynajmuje pkoj, ze chce mniej placic na rachunki, bo drugi współlokator przyprowadza sobie swoja zone i siedzą na mieszkaniu 2 albo czasem 3 tygodnie, a ja przeciesz musze placic za jej zużycie. Zeby chociaz oszczedzała, ale nie, leje tyle wody, ze mnie #!$%@? bierze. Wczesniej przyszedł duzy rachunek za wode, a dzisiaj rpzyszedl za prąd, Wlascicelka, gdzies poszła, ale mowila, ze jak rpzyjdzie, to bedziemy sie rozliczac. Do tego jeszcze dochodzi taka sprawa, ze od 10dni jest u niej jakas kolezanka z łodzi i za nią tez musze zapłacić. Jak to rowiazac?

#pytanie #studia #wynajem #mieszkanie
  • 45
  • Odpowiedz
@Limonene: Nic nie mowi. Tylko, ze on płaci 50zł wiecej za czynsz, wiec moze traktuje to jako doplate do rachunkow. Ja tez mialem placic tyle co on, ale wynegocjowalem nizszą stawke, bo inaczje bym nie mieszkal. Mialem mieszkac w tym pokoju co on, ale przez to, ze on placi wiecej to poszedl do tego, w ktorym są 2 łozka, bo jak sama wlascicielka mi powiedziala na początku, do niego bedzie
  • Odpowiedz
@sonep: Możesz jeszcze spróbować skrupulatnie spisywać liczniki wody i prądu np. codziennie o tej samej porze i wykazać dysproporcję między zużyciem w dniach, kiedy przyjeżdża dodatkowa osoba i gdy jej nie ma.

Niestety w takich sytuacjach musisz liczyć się z tym, że trzeba patrzeć na to całościowo. Oczywiście możesz próbować zwracać jej na to uwagę, ale tak jak powiedziałeś - ugrałeś 50 zeta na czynszu. Być może jak utargujesz mniejszą
  • Odpowiedz
przyszlo rozliczenie za ogrzewanie, ktore u mnie jest zawsze wylaczenie, bo wole spac w niskiej temperaturze


@WscieklySzynszyl: Wolisz spać w niskiej temperaturze, więc nie płacisz za ogrzewanie, OK... A w dzień mieszkanie nie jest ogrzewane, chodzisz owinięta kocem gdy ci zimno czy jak?
  • Odpowiedz
a w umowie jest jakiś zapis odnośnie podziału rachunków, który możesz zakwestionować?


@mateusza: O samym podziale rachunkow nie ma nic, ale może coś takiego sie łapie?: "Najemcy nie wolno oddawać przedmiotu najmu w podnajem, ani bezpłatne używanie osobom trzecim"
  • Odpowiedz
@WscieklySzynszyl: Próba numer trzy. Skoro nie płacisz za ogrzewanie, czy jeśli w ciągu dnia w mieszkaniu jest nagrzane, zakręcasz grzejniki i siedzisz w chłodzie czy korzystasz z ciepłego pomieszczenia?

Pytam, bo miałem kiedyś taką współlokatorkę, która nie chciała płacić za ogrzewanie, bo "nie manipuluję zaworami w grzejnikach, korzystam z tego jak ty ustawisz". To był jej przedostatni dzień w moim domu.
  • Odpowiedz