Wpis z mikrobloga

@urwis69:

W całym ubiegłym roku na Dolnym Śląsku doszło do 187 wypadków z udziałem motocyklistów. W niespełna połowie z nich winę ponosili kierujący jednośladami.


Tak gryzipiórek napisał, jeśli to nieprawda to pokaż proszę policyjne statystyki, które to obalą.

Ja wiem, że w ogromnej ilości przypadków wina jest puszkarzy ale są też wypadki gdzie nie ma puszki tylko samo moto. Widząc jak jeździ elita z plastika po Wrocławiu i okolicach jestem w
@canto W 2015 r. motocykliści uczestniczyli w 2 136 wypadkach drogowych, w których zginęło 225 osób, a 2 188 zostało rannych. Wśród ofiar większość stanowili kierujący motocyklami – 188 zabitych i 1 703 rannych oraz ich pasażerowie 18 zabitych i 194 ranne. W porównaniu do roku ubiegłego zmniejszyła się liczba ofiar (motocyklistów) - zabitych o 42 (-18,3%) oraz liczba rannych o 261 (-13,3%). To najlepsze wyniki od roku 2007 (w którym rozpoczął
@urwis69: 40% jako niespełna połowa. Trochę naciągane ale jak dla mnie może być. Nie jest tak, że naciągnął z 20 czy 30 do 50%.
Odniósł się też do statystyk za 2016 rok a Ty pokazałeś za 2015 więc też się mogą troszkę różnić.
@canto poszukam w domu. Znalazlem to na szybko. Ale pokazuje to, ze tendencja maleje pomimo wzrostu liczby motocykli.
Stwierdzenie, ze 40% to niespelna polowa jest celowo naciągnięte pod opinie publiczna. Przyznaj.
Ciekawe jak to wypada w odniesieniu do wypadkow samochodów w porównaniu do liczby wypadków spowodowanych przez kierowcow samochodów.
@urwis69 źle liczysz, bo bierzesz pod uwagę wszystkie wypadki, a nie te z udziałem motocykli. Jeśli chcesz w ten sposób bawić się w procenty, to najpierw musisz ustalić jaki procent wszystkich kierowców jeździ jednośladami i dopiero z tego wyciągać wnioski.
@urwis69: Tak, ale ta informacja nic nie daje :) Pokazuje jedynie, że po drogach porusza się mniej motocykli niż samochodów. Onety właśnie lubią takie tytuły: "Tylko 855 wypadków z łącznej liczby prawie 40k jest powodowanych przez motocyklistów! Tiry na tory!".
@urwis69: teraz Ty manipulujesz. Motocykliści spowodowali 40% wypadków z udziałem motocyklistów - według Twoich danych z 2015.

Podlicz procentowo ilość aut vs ilość motocykli i jaki procent kierowców powoduje wypadki, potem pomnóż to przez 2 lub 3, gdyż motocykliście jeżdżą krócej (tylko kilka miesięcy w roku).
@canto

To sa czyste dane. Gdzie tu manipulacja stary? Chcesz podnosic liczbe motocykli do liczby samochodow i wtedy liczyć procenty? To by dopiero byla amba...