Wpis z mikrobloga

@SpaceMonkey: 4.0 pojawiło się chyba w 2009, ludziom się mocno nie spodobało, Paizo (jeden z wydawców 3rd party) stworzyło Pathfindera będącego poprawionym 3.5, a w 2014 WotC stworzyli 5.0, znacznie prostsze od 3ed&co. ale jednak w trochę inną stronę idące niż 4.0.
  • Odpowiedz
@StayOut: 5.0? Sam nie grałem, tylko słyszałem opinie ludzi którzy grali. Ogólnie podobno prosty i przyjemny, ale nie czuć żeby postać się rozwijała, nie ma pod tym względem dużo możliwości. Przedmiotów magicznych też jest mało, ogólnie czegoś jakby brakuje.

No ale ja się obracam głównie w kręgach Pathfinderowych, to trzeba brać na to poprawkę.
  • Odpowiedz
@StayOut: inne. W 3.5 jest więcej planowania, budowania postaci, liczenia, kombinowania jak podejśc do czegoś; w 5e zazwyczaj większość rzeczy robi się z buta.

No i jak mówi przedmówca - czuć jakby tą pustkę. Gdyby nie to, mógłbym w cholerę rzucić 3.5.
  • Odpowiedz
@Lisek_Chrystusek spodobało? Tragiczne to było. Napisałbym, że jak szybko kupiłem podręczniki tak szybko je sprzedałem, ale to nieprawda. Sprzedałem je po dwóch latach, ileż mogły leżeć zakurzone na półce. 3.5 zdecydowanie lepsze. Jestem za to ciekaw jak ta 5 wygląda. Wydadzą to w PL w końcu?

Pozdrawiam. W moim sercu zawsze Młotek. ;-)
  • Odpowiedz