Wpis z mikrobloga

@ajsp zobacz sobie Boracay na Filipinach. National geographic ocenia ja jako druga najpiękniejszą plaże na świecie. Byłem tam kilka dni i mega, tylko wyspa bardzo zatłoczona. Ale bardziej polecam siquijor island, tea na Filipinach. Mieszkałem tam 10 miesięcy i wracam na pół roku n
Kwiecień maj .
  • Odpowiedz
@ajsp: W sumie plaża jak każda inna, nie wiem czym sie tu zachwycać ;) Tak samo w Australii, niemal każdy kto tu przyjeżdża mało sie nie posra żeby tylko zobaczyć Bondi Beach (jedna z najpopularniejszych plaż na świecie, najpopularniejsza w AU). Długo odwlekałem wizytę tam, ale kiedyś pomyślałem, że jak tak każdy to zachwala to może faktycznie jest fajnie. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że plaża wygląda tak jak każda inna i jest zatłoczona jak targowica w sobote. Żeby uniknąć malkontentów, co zaraz zaczną pisać, że nic nie widziałem i nigdzie nie byłem to od takich typowych plaż z piaskiem i morzem polecam:
- Cave Beach w okolicach Newcastle - plaża w jaskiniach do których można się dostać tylko płynąc przez jedną z nich albo poczekać na odpływ. Piękne miejsce
- Wattamolla - tu jest wszystko, dwie połączone ze sobą plaże, jedna nad jeziorkiem, druga nad oceanem. Do jeziorka wpada wodospad z którego można skakać, a jak jeziorko nie pasuje to jest otwrty ocean 20 metrów dalej. Nad tym wszystkim czuwa samotna palma, charakterystyczny punkt tego miejsca.
- Plaże za Sunshine Coast - niby zwykłe ale nie ma tam prawie ludzi, dla mnie nuda bo ja wolę busz i coś fajnego, ale jak ktoś lubi leżeć na dupie pół dnia to będzie to idealne miejsce i spokojne
- Stanwell Park - plaża z pięknym widokiem na klify z których można sobie zlecieć na
  • Odpowiedz
@Franqs: moim zdaniem relacje na internecie o tym jak jest niebezpiecznie są przesadzone. W regionie Kapsztadu czułem się bezpiecznie i spotkało mnie dużo serdeczności od miejscowych ludzi.
  • Odpowiedz
@wietnam67: trzeba cieszyć się z rzeczy małych. Mnie takie widoki cieszą. :) Po prostu natura nie jest mi obojętna. PS. Dzięki a opis plaż na Filipinach. Wybieram sie tam i też pewnie na te plaże zajrzę :)
  • Odpowiedz
@ajsp: wiem bardziej ten post kierowalem do ludzi którzy mają piękne plaże pod nosem a wybierają najbardziej standardowe i oblegane. Powodzenia w podróży, a Filipin nigdy nie zapomnisz ;)
  • Odpowiedz
@xz2580: sprzedałem firmę i mieszkałem na Filipinach prawie na rok. Miałem tam nawet otwierać firmę, a w sumie miałem dwie oferty, ale miałem wypadek i po 2 tygodniach w szpitalu zdecydowałem się wrócić do Polski. Za to teraz otwieram kolejną firmę i pewnie w maju lecę na Filipiny na kila miesięcy.
  • Odpowiedz