Wpis z mikrobloga

Nie mogłem się nadziwić po premierze Horizon Zero Dawn jakimi ograniczonymi fanboyami są pryszczaki z #pcmasterrace, ale po premierze #nintendo #switch i #zelda dotarliśmy chyba do epicentrum s----------a.

W przypadku premiery HZD ich argumentami było:

HURR DURR GŁÓWNY BOHATER UŻYWA PRYMITYWNYCH BRONI, KOPIA FARCRYA PRIMAL!!!!!!!!!!! "NIGDY NIE GRAŁEM, ALE CZY JA JESTEM JEDYNĄ OSOBĄ, KTÓRA NIE ROZUMIE FENOMENU TEJ GRY?!?!?!? KOLEJNA KOPIA!!".


Może nie rozumiesz, bo nigdy w nią nie grałeś? A twierdzenie, że jest kopią FARCRYa to idiotyzm, bo obecne każdą grę można nazwać kopią czegoś innego? The Last of Us - kopia miliona innych gier o zombie. Dark Souls - kopia miliona gier osadzonych w świecie średniowiecznego fantasy. Czy to miało wpływ na fakt, że to najlepsze gry ostatnich lat? Nie, a wasz ból d--y wywołany jest wyłącznie tym, że po raz kolejny świetny tytuł nie zostanie wydana na PC (pograłoby się w Heavy Rain i Uncharted, c'nie?).

W przypadku Switcha wygląda to tak:

HURR DURR GRAFIKA GORSZA NAWET OD XBOXA ONE CO ZA PRZESTRZAŁE G---O!!!!


Pomijając fakt, że to obecnie najmocniejsza konsola przenośna (z dodatkową opcją grania po podłączeniu do TV)?

HURR DURR ZELDA KLATKUJE I CZASEM SPADA DO 20 FPSÓW!!!


Kto daje j-----e o minimalny spadek klatki? Wiele lat grałem w MMORPG gdzie na dungeonach miałem po ~5-10 FPSów, ale to nie zmieniało faktu, że gra nadal była super. Tak samo w przypadku Zeldy chwilowy spadek klatek kompletnie niczego nie zmienia. Większość osób niemogących przeżyć spadku klatek w Zeldzie prawdopodobnie nigdy switcha w ręku nie miała.

HURR DURR PC LEPSZE, LEPSZA GRAFIKA I 100 FPSÓW!!


Tak, wiadomo, Twój PC złożony za 7 tysięcy PLN uciągnąłby wszystkie możliwe gry i dodatkowo ogrzeje ci mieszkanie zimą. Problem jest taki, że i tak nadal nigdy na nim nie zagracie w najlepsze gry ostatnich lat, a Switch dostaniesz w cenie taniego laptopa używanego przez większość ludzi wyłącznie do przeglądania internetu.

Clefairy - Nie mogłem się nadziwić po premierze Horizon Zero Dawn jakimi ograniczonym...

źródło: comment_SqsWwv5rWPa4HC8gmWQC4cjLgyI4DlQ7.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Clefairy: Mam PC-ta tak takiego za 6k ( przynajmniej tyle kosztował w zeszłej generacji) mam ps4.
To że tobie nie przeszkadza klatkowanie - mi np przeszkadza jak wydaję jakąś kasę chce aby to działało a nie bym się z tym męczył - tak wiem da się był czas że miałem mało kasy i Assasin Creed-a 3 przełaziłem bodajże z 10-15 fps-ami i dało się.
Co do Nintendo Switch - mym
  • Odpowiedz
@Clefairy: O ilę zgadzam się z przesłaniem co do switcha, nie da się ukryć że na pc mamy największy wybór gier. Jak kogoś bawi ustawianie sprzętu pod siebie i stworzenie platformy do emulacji konsol do wii i psp włącznie + ogólnie wydawane gry na wszystkie platformy + exclusivy pecetowe - to sformułowanie pcmasterrace jest tutaj bardzo uzasadnione.

To ogół gier definiuje platformę do gier. I dlatego też jest to duży
  • Odpowiedz
@Clefairy: tylko że nie wygląda to tak jednoznacznie. Horizon atakowali sobie pc- i nintendoboye, teraz Zeldę pc- i sonyfanboye. :)

Mnie najbardziej bawi, że widziałem już takich, którzy ostatnio obśmiewali albo zarzuty o nic nie warte recenzje Horizon albo zaniżanie ocen REVII przez użytkowników, a teraz z ochotą łapkują w górę podobne zjawisko przy Zeldzie. ;)
  • Odpowiedz
Tak samo w przypadku Zeldy chwilowy spadek klatek kompletnie niczego nie zmienia.

Problem jest taki, że i tak nadal nigdy na nim nie zagracie w najlepsze gry ostatnich lat,


@Clefairy: oraj fanbojów samemu gwałcąc logikę, super plan bulwo.
Horizon to z---------e ciekawa gra która powala szczękę, szkoda, że jej nie ma na PC
Nintendo switch to konsola przenośna, nie moja bajka, ale jak ktoś argumentuje grafiką gorszą od xboxa to
  • Odpowiedz
@Clefairy: Dalej co do urządzenia przenośnego - myślałem nie mieści się w kieszeni i w tym segmencie konkuruje z 3ds-em który jest 2x tańszy ma o wiele lepszą bibliotekę gier itp itd- niestety jest to urządzenie dla Fanboyów Nintendo które poza aktualnie ZELDA nie ma nic do zaoferowania ( w tym roku w premierach same re mastery i skyrim z 2011 roku ) więc ....
  • Odpowiedz
@Clefairy: Tak działa Hype. Zelda jest hajpowana w c--j, 10/10 w recenzjach od wszystkich. Gra idealna. No, tylko klatki spadają. Grafika na poziomie Tales of, czyli level-android. No ale wciąż idealna. I to wszystko za jedyne 1200zł czy ile tam switch kosztuje. Za tyle sobie całkiem wydajny zestaw pod PC złożysz.

Nikt nie lubi przehajpowania. Zwłaszcza ze strony ludzi, którzy uważają się za wyjątkowych, bo grali w Ocarina of Time i sentyment bierze górę. Byłoby o wiele łatwiej, gdyby ludzie zajęli się graniem a tak to tylko obrzydzacie mi całą serię.

Już nie chcę mówić, że jesteśmy na portalu ze śmiesznymi obrazkami, większość chce po prostu wbić
  • Odpowiedz
Tak, wiadomo, Twój PC złożony za 7 tysięcy PLN uciągnąłby wszystkie możliwe gry i dodatkowo ogrzeje ci mieszkanie zimą. Problem jest taki, że i tak nadal nigdy na nim nie zagracie w najlepsze gry ostatnich lat, a Switch dostaniesz w cenie taniego laptopa używanego przez większość ludzi wyłącznie do przeglądania internetu.


I jeszcze raz.

Problem jest taki, że i tak nadal nigdy na nim nie zagracie w najlepsze gry ostatnich lat,


@
  • Odpowiedz
@Clefairy: Wystarczy poczytać chociaż trochę o opinii ludzi spod #pcmasterrace na temat nowego Horizona i Zeldy, żeby się dowiedzieć, że średnia wieku tych ludzi to jest max. 13 lat. Nie wiem jak bardzo s---------y trzeba mieć umysł, żeby wolny czas poświęcać na szkalowanie ludzi grających na innej platformie. Tym nieco bardziej inteligentnym, proponuje nie wdawać się w dyskusje z ludźmi wyznającymi poglądy "jak nie masz zajebistego PC za
  • Odpowiedz
Zelda jest hajpowana w c--j, 10/10 w recenzjach od wszystkich. Gra idealna. No, tylko klatki spadają. Grafika na poziomie Tales of, czyli level-android. No ale wciąż idealna

@Amasugiru:
Wiedźmin jest hajpowany w c--j, 10/10 w recenzjach od wszystkich. Gra idealna. No, tylko koń głupi. Spadki płynności i znikanie tekstur na PS4. No ale wciąż idealna.

Pewne niedoróbki techniczne wcale nie oznaczają, że gra nie jest arcydziełem (w Zeldę nie grałem,
  • Odpowiedz