Wpis z mikrobloga

@Internet_the_explorer: Jedyny kandydat polskiego pochodzenia który ma szanse na to stanowisko. Wolski faktycznie nie ma żadnych.
Przedstaw proszę argumenty za tym że Tusk jest dla NAS najlepszy. Merytoryczne.
Jeśli ich kompletnie brak (poza pochodzeniem) to powinniśmy byli rozważać poparcie innych kandydatów.

@Wotto: Tak samo jak Prezydent i Premier są dla ogółu, a jednak głosujesz na poglądy/partię. Teraz ja Ci powiem że cała Warszawa powinna głosować na Kaczyńskiego tylko dlatego że
@skejna: odpisze ci chociaż i tak tego nie zrozumiesz. Tusk jest wytrawnym politykiem i świetnie rozumie politykę międzynarodowa. Potrafił pogodzić interesy wszystkich państwo podczas kryzysu imigracyjnego. Za czasów jego panowania w Polsce jego gabinet i MSZ były wskazywane na liderów europy środkowo wschodniej. Z notatek wikileaks wynikało, że jest twardym negocjatorem, nie jest łatwo go spławić i świetnie rozumie politykę międzynarodowa. Zna europejskie salony i wie jak się na nich poruszać.
@Internet_the_explorer: Wyłożyłeś argumenty czemu uważasz go za dobrego polityka. Ja nie uważam żeby mnie reprezentował więc go nie popieram. I tu można by skończyć.

Tobie jednak to nie wystarczy - jakiś konsensus wobec dwóch wzajemnie uszanowanych poglądów. Musisz #!$%@?ć teorie polityczne, spiski w tle..... Sam jeden jesteś w stanie ułożyć lepszą strategię polityki międzynarodowej!

Wybitnym politykiem może i jest. Takie samo zdanie mam np. o Millerze, Kwaśniewskim. Zagłosowałbyś teraz na Millera?
@skejna: Po czym dodałem

Jako jedyna realna polska kandydatura na stanowisko przewodniczącego był dla nas dużą szansą. Mógł wpływać na politykę nie jako przewodniczący, ale z pozycji przewodniczącego np. w stosunkach ze stanami zjednoczonymi. Każdy trybik jest ważny w wielkiej dyplomacji.


Kończę te rozmowę, bo nie masz wystarczającej ilości kapitału intelektualnego, żeby ją kontynuować. Pozdrawiam.
ale wiesz, że za tego złego Donalda Polskę ominął kryzys gospodarczy i Polska rozwijajała się w szybkim tempie?


@DizzyEgg: ale wiesz, że Tusk w tym przypadku NIE WPROWADZIŁ ŻADNEGO SPECJALNEGO PRAWA a po prostu nic nie #!$%@?ł?

To miliony przedsiębiorców i pracowników pracowały i pracują na naszą gospodarkę, a nie Tusk czy jakikolwiek inny polityk.

No ale Tuskowi musimy być wdzięczni, że łaskawie nie dojechał polskiej gospodarki, a mógł zabić przecież
ale wiesz, że Tusk w tym przypadku NIE WPROWADZIŁ ŻADNEGO SPECJALNEGO PRAWA a po prostu nic nie #!$%@?ł?


@Tical25: jeśli ze strony rządu do przezwyciężenia kryzysu potrzebne było aby niczego nie #!$%@?ć, to znaczy, że idealnie spełnił swoją rolę.
To chyba ma być argument za Tuskiem, bo skoro inne kraje kryzys dotknął to albo ich politycy coś zepsuli albo mają gównianych przedsiębiorców.
Więc skoro udowodniłeś, że Tusk jako jeden z nielicznych
jeśli ze strony rządu do przezwyciężenia kryzysu potrzebne było aby niczego nie #!$%@?ć, to znaczy, że idealnie spełnił swoją rolę.


@Pawu1on: nic nie robienie wystarczyło do przejścia przez kryzys. Robienie dobrych rzeczy sprawiłoby, że mielibyśmy dużo większy wzrost.

To chyba ma być argument za Tuskiem, bo skoro inne kraje kryzys dotknął to albo ich politycy coś zepsuli albo mają gównianych przedsiębiorców.


Skoro sam się nie chciałeś nauczyć podstaw ekonomii, to ja