Wpis z mikrobloga

Cześć, chcę wyjechać do roboty w Holandii. Nie mam znajomości, więc muszę korzystać z agencji pracy. Ale czytając opinie na temat agencji to aż ciarki przechodzą - jeden wielki wyzysk, oszustwo, spisek. Wyjeżdżał ktoś do roboty przez taką agencję i mógłby się podzielić swoimi opiniami na ten temat? Może zna ktoś jakieś wiarygodne agencje?

#emigracja #holandia
  • 18
  • Odpowiedz
@pencildrive: W zasadzie nie da się polecić żadnej polskiej agencji pracy. Holenderskie z kolei wymagają własnego ubezpieczenia i mieszkania. Byłbyś więc skazany na jedną z naszych. Sam pracowałem przez dwie, Flexcraft był nawet OK.

Nie lepiej Skandynawia? Pieniądze większe, a rynek holenderski po otwarciu na Bułgarów i Rumunów przestał być ciekawy.
  • Odpowiedz
@pencildrive ja zaczynałem przez polska agencje. Było oczywiście #!$%@? tak jak pisza, ale chodzilo o to żeby przygotować sobie grunt pod nogami na obcym terytorium. Musisz odkładać wszystko co sie tylko da. Po pół roku olewasz agencje wynajmujesz pokoj, szukasz pracy na własną rękę. Po roku kupujesz dom/mieszkanie (chyba że nie masz stałego kontraktu to wtedy po 3 latach) i żyjesz sobie już spokojnie. Tak to mniej więcej było u mnie.
  • Odpowiedz
@robertK 3 pokojowe mieszkania, ciasne pokoje 5m2 na 2 osoby. Jedna pralka jedna lodówka na 6 obcych osób. Oczywiscie wszedzie syf bo 90% osob mialo #!$%@? na sprzatanie. Za takie warunki trzeba bylo placic prawie 4 stówki na miesiac. Do tego libacje w każdy weekend od piątku do niedzieli i managerowie majacy cie w dupie. W przypadku większości osób problemy z pracą, dawli popracowac po 2-3 dni w tygodniu tylko żeby
  • Odpowiedz
@pencildrive Jedz przez randstad, wszystko było ok, warunki mieszkaniowe bardzo dobre, tylko warto było sobie odcinki wypłat sprawdzać bo zdarza im się pomylić. Jakbyś chciał wyjeżdżać to polecam północ, pięknie tam jest
  • Odpowiedz
@robertK randstad to jedna z najlepszych holenderskich agencji, polecam.

Za mieszkanie będą Cię kasować około 100€ tygodniowo liczone przewaznie od kazdej tygodniowki.
  • Odpowiedz
@Armizani: Wiem 80euro mieszkanie 20euro ubezpieczenie ale chodzi o to ze nieodpowiadaja a na stronie duzo fajnych robot maja
Ile by mi podatku odchodzilo od wyplaty jako kawaler?
Co myslisz o Worktoday?
  • Odpowiedz