Wpis z mikrobloga

#jakitelefon #xiaomi
Mirki - potrzebuję pomocy z wyborem telefonu, wczoraj mój Xiaomi Mi3 wyzionął ducha bo pięknym kaskaderskim locie na ok. 7 metrów, z dwoma wyjściami z progu po drodze. Naprawa przez wymianę ekranu to 250-300zł więc raczej nieopłacalna.
Szukam czegoś podobnego, ale niekoniecznie mi5, chociaż +-900zł prosto z Chin aż tak nie przeraża. Z drugiej strony są telefony od ręki w Polsce za ok 650zł - Redmi 4 2/16, albo Mi4 (tu jeszcze sprawdzam dostępność).
Telefonu używam standardowo - dzwonienie, pisanie, messenger, mbank, mapy, yanosik, + manager stron facebook i instangram, więc zdjęcia muszą się nadawać do publikacji w tych mediach. Te z Mi3 były tak na granicy jakości którą się dało pokazać publicznie.
Wielkościowo 5 cali mi wystarczy, Mi3 miał duże ramki na dole i u góry więc każdy 5 calowy i tak będzie mniejszy. Bateria nie musi być duża, bo i tak raczej z dostępem do prądu problemu nie mam.
Co wybrać z tych dwóch, a może coś innego? Czekać na Mi6?
  • 6
@waruznrt: ja bym sie mocno zastanawial nad braniem mi4 obecnie. Tel 2.5 roku po premierze 1.5 roku po zakonczeniu produkcji. Gdyby jeszcze byl dostepny polecilbym ci mi4c, ale juz tez niestety sa out (dzis mi ktos pod taiem wrzucal nowe mi4c gdzie nawet na stronie bylo napisane ze pochodza ze zwrotow i moga miec porysowane elementy).
Co do redmi to MOIM ZDANIEM albo redmi 4pro albo redmi 4x 3/32. Nie pchalbym
@waruznrt: niby sa te mi4 na kilku stronach u goldwaya, na gearbest, ale jak mowie cholera wie co to jest. Ciezko mi uwierzyc w takie lezaki magazynowe. Oraz w to ze mi4c wyparowaly kompletnie, a starszy brat jest nadal dostepny...
chociaż +-900zł prosto z Chin aż tak nie przeraża.


@waruznrt: bierz mi5, bedziesz zadowolony, i starczy na długo, W lepszej cenie takich parametrów nie dostaniesz. Szukaj na promo, coś #goldway miał ostatnio i na #banggood i #gearbest też coś było.
jak masz tyle do wydania to bez sensu pchać się w mi4, mi4c no chyba ze znajdziesz jeszcze za ok. 500zł, no to wtedy może jeszcze warto, bo te telefony są
@waruznrt: mi4 mialo za dużo wad fabrycznych, niestety na większość trafił mój model. :( Ekran do mi3 do około 20 dolarów. Wymiana jest bardzo prosta, każdy sobie poradzi.
Jeśli chcesz nowy to weź sobie redmi 4 pro. Ma bardzo fajną baterie i dobrą cenę.