Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,
jakis czas temu pisałam, że chciałabym złożyć sobie komputer. Coś tam poszperałam, przeszukałam stronę purepc.pl i mam coś takiego:
https://www.morele.net/inventory/info/TYqRRv/
Na komputerze przede wszystkim gram w różnorakie gry (niekoniecznie najnowsze na ultra detalach). Chciałabym nie przekraczać bardzo 4 tysięcy (wiem, że już jest). Dochodzą mnie głosy znajomych, że płyta główna jest za mała, zasilacz za słaby i dodatkowe chłodzenie do procka potrzebne. Ile w tym prawdy? Pomocy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#komputery #pc #pcmasterrace
  • 33
@poucette:
Zwróć uwagę na ten zapis przy opisie procesora:
Procesory Intel siódmej generacji nie są kompatybilne z płytami głównymi na chipsecie H110, B150, Z170. W przypadku montażu na płycie głownej o w/w chipsecie konieczne jest dokupienie aktualizacji BIOS-u (jeśli montaż realizowany jest przez morele.net).
i miej to na uwadze przy ewentualnym zakupie w morele.

I co z systemem operacyjnym?
@poucette: Ze skrzynki to w zasadzie wszystko oprócz procesora i grafiki to budżetówka, więc nie dziwię się znajomym. Płyta główna jest mała, ale powinno się wszystko zmieścić. Bardziej się martwię o interferencję itp. przy takim sprzęcie. No ogólnie pełni mocy GPU i procka nie wyciągniesz na tej płycie. Zasilacz wprawdzie nie no-name, ale wciąż budżetówka. Powinna starczyć, ale dorzuciłbym te 30-50zł na coś z deka lepszego. Lepsze to niż spalona karta.
@Amasugiru: Co ma płyta do tego żeby CPU i GPU chodziło w 100%? To nie procesor do OC żeby był ograniczany przez płytę.
GTX 1060 3GB? Najgorsza karta jaką można kupić do 1k zł... Już nawet RX 470 4GB za 800 zł jest lepszy.
A zasilacz ok, na pewno lepszy od budżetówek.
@poucette: grafa - z francuskiego amazona rx 480 8gb (tez msi gaming x) jest za około 980zł.
Płyta -budżetowa, ale jako tako daje rade
O jakiś lepszy zasilacz można by się było postarać (ten nie jest zły, ale do 220zl na pewno coś się lepszego znajdzie)
Ssd - taki sobie, goodram iridium pro 240gb (wiem, kosztuje 150zl więcej..) zapewni znacznie lepszą wydajność
No i monitor... na 100% chcesz brać na matrycy
@Tak_masz_racje:

GTX 1060 3GB? Najgorsza karta jaką można kupić do 1k zł... Już nawet RX 470 4GB za 800 zł jest lepszy.


Nie, nie jest. W skrajnie wymagających tytułach/ustawieniach może 3GB nie wystarczać, ale poza tym jest lepszą kartą od 470 i śmiało konkuruje z 480 4GB.
@Amasugiru: Nie mam żadnego doświadczenia. Wiem, że te 24 cale to jest max, jaki mogę mieć na moim teraźniejszym biurku. Lubię wyraźne kolory i brak smug, ale to chyba jak każdy. Poza tym odkąd pamiętam użytkuję laptopy, więc ciężko mi się odezwać.
@poucette: nie obawiaj się tej nóżki. Sam mam ten monitor (i2369vm) - monitor podczas przesuwania biurka stoi stabilnie. Trzęsie się głównie podczas naciskania przycisków na panelu, jeżeli chodzi o wywrotkę w przód/tył to nie widzę takiej możliwości
@Amasugiru: W takim razie polecam jeszcze troche się douczyć. Nie polecaj czegoś, jeśli nie masz kompletnej wiedzy. GTX 1060 3GB jest słabszy i wie to każda trochę bardziej obeznana osoba.
@poucette: Jeśli chcesz dobre kolory to właśnie lepiej wziąć monitor z matrycą IPS a nie TN, dlatego poleciłem AOC. A jeśli podstawa jest słaba to można znaleźć inny model w podobnej cenie.
A płytę B250 nie musisz brać, noo ale
@Tak_masz_racje: Masz rację, benchmarki się mylą. Tak długo jak nie jest to DX12/Vulkan i nie są to ultra x1440 + fxaa (czyli zgodnie z oczekiwaniami OPa) to karta się sprawdza bardzo dobrze, zwłaszcza z boostem.

Nie zrozum mnie źle, sam bym nigdy tej karty nie wziął z racji tego, że sprzęt kupuję na więcej niż 3 lata i jestem raczej fanboyem AMD. Po prostu chciałem trafić w zapotrzebowanie OPa oszczędzając te