Wpis z mikrobloga

  • 828
@92feliks ej ale 4 zl to wiesz ze nie jest dużo? Duza bulka, plaster sera, plaster wedliny jajko i salata tez kosztuja. Zlozenie kanapki to czas. Kupujesz swoj czas zeby nie chodzic do sklepu i nie kupowac skladnikow ani nie skladac jej potem. Cenisz swoj czas, ale innych nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ShpxLbh: jak najbardziej to cenię i się tym kieruję, ale też niech za tym idzie jakiś porządny produkt :D
zjadłbym kanapkę w cenie o 1 zł mniej - na studiach nawet w moim super drogim bufecie były po 3,50, a było w nich niewiele
@JebemNaTo: wbrew pozorom, w freszu pod moją pracą mają podobny standard bułki i podobne wnętrze, a są za 2,5 zł za sztukę, jak się
  • Odpowiedz
@Chce_Tu_Zostac: no... nie. Mówię tu o Poznaniu. Na kampusie nie przekroczyła u mnie cena za taką kanapkę 3,5 zł (w bufecie innego wydziału były za 2,90, a wypchane, że jedna starczała do obiadu), a w osiedlowym jest za trójkę. Nie mówię o Warszawie, albo o cenach na lotnisku/dworcu/czymkolwiek, tylko w sklepie na rogu ulicy.
  • Odpowiedz
@92feliks: W technikum mieliśmy 3x większe buly z sezamem (pokusiłbym się nawet o czterokrotnie większe porównanie), w tym sałata, salami, ogórek kiszony, prażona cebulka i musztarda/ketchup. Nie dość że było dużo, bardzo smacznie to kosztowało w dodatku 5 zł.

To co tutaj widzę to jakaś kpina i najprawdopodobniej związana z tą ustawą o zdrowej żywności w szkołach, tfu.
  • Odpowiedz
@KosmicznyPolityk: O kutwa >.< Gdzie to bułka kosztuje 2,50? xD W Poznaniu w piekarni bułka to 50 groszy.
@92feliks: Podobna kanapka w osiedlowej piekarni na Ratajach kosztuje 2,50. Dla mnie też 4 złote to trochę za dużo.
  • Odpowiedz
ej ale 4 zl to wiesz ze nie jest dużo? Duza bulka, plaster sera, plaster wedliny jajko i salata tez kosztuja.


@ShpxLbh: Podczas robienia kilku kilkunastu sztuk: Paczka taniej wędliny w biedronce 3zł., paczka taniego sera w biedronce 3zł, 2x jajko 1,2 zł, bułka 0,6 zł / sztuka. Koszt produkcji wychodzi ok. 1,2 sztuka.
Czas, razem z ugotowaniem jajka 30 minut przy średniej krajowej wychodzi 14 zł. Łączny koszt to
  • Odpowiedz
@cimathel: hej, po wyliczeniu i tak kasa mi się nie zgadza :D
druga rzecz, skoro wiem, że na rynku są tańsze, to po co mam za taką samą jakość przepłacać?
trzecia: jakbym sam robił, to nie mam produktów w cenie hurtowej tylko detalicznej, więc drożej i tak; a pochodną tego jest, że nie robię regularnie kanapek, więc to co kupię na kanapki po kilku dniach się marnuje

a ser, pomidor
  • Odpowiedz