Wpis z mikrobloga

Mirki, dziwny problem z #python, może też #naukaprogramowania.

Mam funkcję:

funkcja

Wywołuję ją w innej funkcji:

reference_number = determine_reference_number(GLOBAL_URL + item_url)
No i problem jest taki, że zmienna reference_number przyjmuje zawsze wartość None. Debugowałem to w PyCharmie, funkcja determine_reference_number na pewno zwraca jakiegoś stringa, a mimo to reference_number jest None. Co może być nie tak?
Python3 na Windowsie (niestety komp służbowy na windzie musi być)
  • 12
@barteb: A próbowałeś debugować to printem? :P

print(determine_reference_number(GLOBAL_URL + item_url))
reference_number = determine_reference_number(GLOBAL_URL + item_url)
print(reference_number)

Pytam, bo to bardzo dziwne zachowanie. Możliwe, że nadpisujesz sobie referencenumber Nullem, albo referencenumber jest jakąś zmienną lokalną.
@Budek24: To samo niestety, wszędzie None. Też uważam, że to bardzo dziwne, nie pisałem wcześniej, ale wydaje mi się, że to samo, jeszcze w piątek działało (nie pisałem, bo jak podkreślam, wydaje mi się, że nie robiłem, żadnych zmian w tych okolicach, git mój potwierdza) Od piątku komp ciągle na chodzie i robił różne obliczenia - możliwe, żeby coś się popieprzyło mojemu pytonowi o.O? Chyba nie...

@michal-dobrzycki:
Szerszy kontekst
Przy
@Budek24: @michal-dobrzycki:

Jestem debilem, zlokalizowano źródło problemu. Nie było tego we wklejce, ale funkcja determine_reference_number jest udekorowana dekoratorem, po jego usunięciu nie ma już problemu z None. Kod we wklejce:

KOD

W dekoratorze musiałem dodać 'return' do 'parsing_function(*args, **kwargs)` we wrapperze i śmiga. Nie wklejałem bo nie spodziewałem się przeoczenia w tym miejscu, ale jak widać to dość kluczowe :P
Dzięki za pomoc