Wpis z mikrobloga

Kiedy oglądałem #miodowelata w czasach młodości, to myślałem sobie czasem „jaki ten Karol zły, że ciągle tak dogryza tej swojej Alinie, że ona niby nic nie robi i siedzi w chacie tylko – przecież kobita się domem zajmuje i też ciężko #!$%@?”. I wiecie co? Dzisiaj, jak już przeżyłem ładnych parę lat na swoim, widzę, że ostro się wtedy myliłem litując nad Aliną. No bo tak – mieszkali sobie we dwójkę na małym kwadracie (kuchnio – jadalnia + sypialnia i łazienka = 40-50 metrów max), dzieci nie mieli, to co tam było do sprzątania – 4-5 godzin tygodniowo w zupełności wystarczyło, aby chata była całkiem czysta. Gotowanie posiłków? Bitch please, nawet jak 2 godziny dziennie poświęciła na śniadanie, obiad i kolację, to co to jest… A zakupy? Raz w tygodniu duże zajmują ze 3h, plus chleb i mleko świeże codziennie, co niech 0,5h zajmie. Obiektywnie rzecz biorąc Alina Krawczyk miała roboty tak na +- 25h tygodniowo, czyli nieco więcej niż pół etatu. A poza tym nic zupełnie! Ani dojazdów do pracy, ani żadnej nauki, ani hobby typu lekcje tańca, no nic! Mogła spokojnie siedzieć i się #!$%@?ć przez większość dnia, marnując swe nudne i szare życie. Tak dla porównania: ja zapierdzielałem po 9h dziennie w robocie + dojazdy, 5 x w tygodniu na siłownię, weekendy na studiach i #!$%@? sam sobie gotowałem, sprzątałem mieszkanie, robiłem zakupy i dawałem radę to wszystko ogarnąć. A już nawet nie wspomnę o znanych mi samotnych matkach, które nie dość, że pracują i same dbają o dom, to jeszcze dzieckiem się muszą zajmować. Konkludując – po latach doszedłem do tego, że Alina Krawczyk była zwykłą leniwą i roszczeniową atencjuszką, która uważała, że nie wiadomo jak się w życiu przepracowuje i że zasługuje na więcej. I zamiast iść do roboty i zarobić trochę grosza na to lepsze życie, ona wolała męczyć Karola o nowy odkurzacz "bo się przemęcza sprzątając". Nie szanuję Ciebie Alino, naprawdę. ( ͡° ʖ̯ ͡°) #seriale #rozkminy #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki #przegryw
Pobierz grafikulus - Kiedy oglądałem #miodowelata w czasach młodości, to myślałem sobie czase...
źródło: comment_81brYUg5xpDfjKGbrrZ6WlpA0XwlsBfh.jpg
  • 69
@grafikulus: Równie dobrze o zawodzie Karola można powiedzieć, że siedział cały dzień na dupie w tramwaju i nic nie robił, no to z czego on taki styrany codziennie wracał? Mnie tam jest żal takich kobiet jak Alina (chociaż myślę, że już takich została garstka). Kobieta po trzydziestce, chcąca coś robić w życiu, ale zamknięta w domu przez męża, który sobie wymyślił, że pracująca żona to dyshonor. Musząca wszystko robić ręcznie, bo
@Shanny: Nawet nie wiesz, co to za harówa prowadzić tramwaj - światła, klaksony, wyjące syreny pogotowia, alarmy, awanturujący się pasażerowie, szczekające psy... Jak to wszystko wykańcza psychicznie! ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak poważniej - dobrze przedstawione kontrargumenty od strony kobiecej, nawet zaplusuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz grafikulus - @Shanny: Nawet nie wiesz, co to za harówa prowadzić tramwaj - światła, k...
źródło: comment_veIJKhnIEcTxzipLbKM8YyEthnt2tSYq.jpg
@lubielizacosy: #!$%@? dzięki że powiedziałeś bo nigdy nie oglądałem Miodowych lat, rodzice trzymali mnie w schowku na miotły 30 lat... Poza tym może nie trzymaj się tak sztywno tego co mówili aktorzy w sitcomie, bo co drugi odcinek jeden scenariusz wykluczał drugi.
po latach doszedłem do tego, że Alina Krawczyk była zwykłą leniwą i roszczeniową atencjuszką, która uważała, że nie wiadomo jak się w życiu przepracowuje i że zasługuje na więcej. I zamiast iść do roboty i zarobić trochę grosza na to lepsze życie


Słabo oglądałeś, bo Alina chciała iść do roboty i raz nawet poszła - przy niewiedzy męża, który uważał, że jego żona nie może pracować na etacie.
@anymous: Tak właśnie było - zmarnowane życie i dlatego nie szanuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AAA90: A Ty chyba słabo wyciągałeś wnioski z tego oglądania - naprawdę sądzisz, że Alina nie była w stanie przekonać Karola do tego, aby mogła pójść do pracy, skoro to ona tak naprawdę decydowała o wszystkim w ich domu, a biedny Krawczyk musiał się ją prosić - wręcz błagać - o
@AAA90: Więc wydałeś osąd na zasadzie "widzimisię" bez żadnej analizy przypadku. Tym samym sam sobie odpowiedz na pytanie, czy Twoja opinia na ten temat może być cokolwiek warta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@grafikulus: Jak byłem mały to lubiłem to oglądać ale teraz nie mogę patrzeć na ten serial.
Ilość nieudacznictwa,spie*dolenia i zwykłego niezależnego od człowieka pecha jest tam tak duża że nie mogę na to patrzeć.