Wpis z mikrobloga

@nfrazm: Można kupować w pizzeriach / restauracjach niektórych gotowe ciasto. Sprzedają je w formie kulek po 5zł, wracasz do domu, wrzucasz do lodówki i elo. Masz ochotę na pizzawkę? Rozwałkowujesz ciasto, kładziesz ser, pulpa pomodoro, i co tam chcesz i elo2.
bardzo proszę o przepis :)


@lollipops: Zasadniczo zaczynałem od przepisu STĄD ale z czasem go uprościłem. Daję jeden typ mąki (jak jest w sklepie to kupuję 00 do pizzy, a jak nie to zwykła 600), i nie daję mleka tylko ~0,5l wody, ale to zależy ile mąka przyjmie. Do tego suche drożdźe instant około pół opakowania. Po zagnieceniu ciasto (musi być trochę wilgotne także ostrożnie z podsypywaniem) ląduje w lodówce na
@nfrazm: właśnie nie zawsze. Wszystko zależy od przepisu, a i czasem ten sam przepis różny osobom wychodzi zupełnie inaczej :) Jak na razie nie spotkałam się z domową pizzą, która byłaby lepsza od tej pizzeryjnej :) do tego dochodzi kwestia smaku
@staryhippis93: Minimum raz mi się udało- sekretem był sos ze świeżych pomidorów z własnej działki+świeże zioła z doniczki, oraz domowa kiełbasa...

W sumie to wyszła lepiej pewnie przez domowe pomidory, zioła, kiełbasę i cebulę ( ͡º ͜ʖ͡º)