Wpis z mikrobloga

No i ta autostrada w nieruszonym praktycznie formacie stoi do dzisiaj. #!$%@? jak ja żałuje ze hitler rozpoczął wojnę i te tereny sa dzisiaj polskie :/
  • Odpowiedz
@LostHighway: Droga Belin- Królewiec która na terenie Polski nosi nazwę Drogi Krajowej nr 22 też była zbudowana z takich płyt, które przetrwały do dzisiejszych czasów. Jazda po takiej drodze mogła odbywać się najlepiej przy prędkości 50 albo 150km/h bo stukot kół o łączenie płyt był nie do zniesienia.
  • Odpowiedz
@Ciuliczek: Bez przesady, za wybudowanie takiej drogi byście dzisiaj psy wieszali. Może na zdjęciu wygląda ładnie, ale przy prędkości 100 km/h byście sobie zęby powybijali przez połączenia między płytami. Nie mówiąc o tym, że po kilku latach nic by z niej nie było z powodu dużego obciążenia pojazdów ciężkich.
  • Odpowiedz
@alahakbar: Po pierwsze, w Polsce. Po drugie, gdzie. Po trzecie, to, że coś wytrzymało 80 lat, nie znsczy, że to super, hiper wyczyn inżynieryjny. Tą drogą nie przeniosła dziesiątej części obciążeń jakie musi wytrzymać dzisiejsza autostrada.
  • Odpowiedz
@jeerrry: ten burdel na duza litere nie zasługuje , na a4,

. Tą drogą nie przeniosła dziesiątej części obciążeń jakie musi wytrzymać dzisiejsza autostrada.

a to nie wiem co ma oznaczać? wytrzymuje od 80 lat wiec nie wiem o co ci chodzi
  • Odpowiedz
@alahakbar: Trochę szacunku do kraju, dla którego niektórzy wiele poświęcili. Ty też tworzysz ten kraj, więc zamiast narzekać, to zacznij coś robić by był lepszy.

Na jakim odcinku A4 ma przedwojenną nawierchnię?

To, że droga ma więcej łat niż pierwotnej konstrukcji nie znaczy, że droga wytrzymała.
  • Odpowiedz