Wpis z mikrobloga

@JezelyPanPozwoly niby tak, ale brak mi tego "fotograficznego zmyslu" ktory pozwolilby mi dostrzec ladne kadry w codziennym zyciu. Przeciez nie bede robil zdjec butelki stojacej na stole.
Czasami jak obserwuje instagramowe profile fotografow to widze, ze oni nawet podczas robienia herbaty potrafia zrobic jadne zdjecie. Mi by nie przyszlo do glowy, ze mozna tam znalezc jakies ciekawe ujecie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Jezus_z_Galileii: #!$%@? tam nie masz aparatu.
Nie chce mi się targać aparatu więc kupiłem ajfona dla jakości zdjęć.
Wyciągam, robię wrzucam na insta - pytają jakim aparatem robiłem.
Masz talent - jest łatwiej. Nie masz talentu to możesz być dobrym rzemieślnikiem i też robić fajne zdjęcia.

A jak masz wyczucie i pomysł na kompozycję - zrobisz dobre zdjęcie ziemniakiem. (pic related)
Pobierz
źródło: comment_pHBIXYt82IH2CA7qOwy5o8wBuVtDip6C.jpg
@Patryk aparat z ziemniaka xd
W telefonie mam wzglednie dobry aparat. Jednak sam przyznasz, ze lroszym sprzetem latwiej jest zrobic dobra technicznie fote (nawet w automatycznych trybach). To czy takie zdjecie z poprawnym naswietleniem i glebia bedzie przedstawialo jakas wartosc artystyczna to juz inna sprawa. Drugi punkt odnosil sie wlasnie do talentu. Nie mam "oka" do znaidywania niecodziennych ujec w codziennej rzeczywistosci. Generalnie rzecz biorac to nie traktuj mojego wpisu jakos specjalnie
@Jezus_z_Galileii: sprzęt to sprzęt. przy przyzwoitym oświetleniu zrobisz podobne zdjęcia tanim i drogim sprzętem. Będą się różnić jakością obrazu, ale generalnie będą takie same...
ja też nie mam oka. Rób 1 ciekawe, dobre zdjęcie dziennie przez rok. Nauczysz się wychwytywać momenty.