Wpis z mikrobloga

Mirki, nie znam tematu, a wpadł mi do głowy pomysł kupić sobie zegarek. Wiecie czy jest może coś w tym stylu, że jest to tradycyjny analogowy zegarek (taki ze wskazówkami :P), w którym jedyną opcją "smart" byłaby możliwość informowania o powiadomieniach na telefonie np. delikatnymi wibracjami? Ewentualnie co jeszcze byłoby fajną opcją to sterowania odtwarzaczem (bez podglądu, jedynie następna, poprzednia piosenka i pauza), ale nie jest niezbędne. Wyświetlacz byłby mi niepotrzebny, jedynie te dwie opcje. A jeśli coś takiego istnieje, to ile takie cudo kosztuje?
#zegarki #smartwatch #kiciochpyta #pytanie
  • 9
@CytrynowySorbet: smartwatch to nie zegarek :/ są już takie klasyczne z funkcjami smartwatcha, które jeszcze jakoś przyzwoicie wyglądają ale kosztuje koło 2k -_- Ja miałem okazję przez pewien czas używać Smartwatcha od Sony, to były początki tego i myślę, że ta technologia potrzebuje jeszcze troszkę czasu, żeby było to warte swoich pieniędzy. Mało wygodne w noszeniu, rysuje się, słaby ekran, trzeba ładować, jest to dość duże, ciężko coś na tym ekranie
@CytrynowySorbet: Zegarki mimo boomu ze 3-4 lata temu wciaz bardzo powoli sie rozwijaja. Ja stracilem wiare bo mimo tych lat nic sie nie zmienia az tak, mowie o typowych watchach od Sunga, Asusa czy Apple. Droga zabawka i bardzo ograniczona. Pewnie sa takie zegarki jakie szukasz ale obawiam sie ze cena nie idzie z oplacalnoscia.
@IcanFlaj: z tych dwóch (smart vs tradycyjny) zdecydowanie wolę ten drugi, ale taka dziwna hybryda mi przyszła do głowy to zacząłem coś grzebać na ten temat a oprócz tego zapytać tutaj. Jak o tym wszystkim czytałem, to faktycznie nieopłacalna zabawka, bardziej jako ciekawostka dla szpanu niż do codzinnego użytku.

@Chilli_Heatwave: przeglądając internet też do takich wniosków doszedłem, do niczego innego niż szpanu się według mnie obecnie nie nadaje.
@CytrynowySorbet: Ja widzialem w tym potencial, pierwszy smart od Samsunga mial kamere! oraz mikrofon. Originalny OS, Tizen byl #!$%@? i nadal jest w nowszych zegarkach, ale rom _NULL to czysty android 4.3 wiec prawie wszystko dziala - mxplayer do filmow, opera mini, moj wykop bo brat uzywal, itd Problemem byla bateria i nadal jest. Dobry szpiegowski bajerek, potem juz usuneli kamere :) baa, nawet juz wtedy rozmawailem przez zegarek co prawda
@CytrynowySorbet: Timex chyba robił jakieś zegarki z bluetoothem, ogółem jak pogrzebiesz, to znajdzie się parę tradycyjnych zegarków, które można sparować z telefonem. Niektóre pozwalają na sterowanie telefonem poprzez przyciski przy koronce (robienie zdjęć, zmiana głośności, przeskakiwanie piosenek, etc)

Na pewno Casio w Edifice i jakimś G-Shocku podejmowało próby montowania bluetootha, kiedyś w gablotce w TimeTrendzie widziałem też tego typu Fossile, coś tam w tym temacie robią też droższe marki typu Frederique