Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy

Łączył ktoś kiedyś IFa z low carbem? Nie chodzi mi o ekstremum ocierające się o keto, tylko umiarkowany low carb. Bo opinie są różne, jedni twierdzą, że LC wpada w synergię z IF, inni że doły insulinowe z postu połączone z dołami z braku węgli to jest przegięcie pały.
  • 19
@Hank85: Brzmi nieźle ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co z błonnikiem? Ja teraz będąc na masie (przejściówka 1 miesiąc żeby zresetować organizm przed kolejnym redu) i jedząc dużo węgli jak się okazało miałem za mało błonnika. Ostatnio zacząłem sobie robić szejki WPC z ...otrębami pszennymi i kupa leci aż miło.
@Khaine: ja z dnia na dzien ucialem 1700kcal, dla mnie te wszystkie reversy, powolne ucinania sa strata czasu jesli masz jaka taka sylwetke, jestes w miare mlody <40 i sporo cwiczysz. Co innego jesli jest duza nadwaga i inne problemy.
Ja redu planuje na max 6 tygodni, zeby potem znow w miare wygladac nabity jak czlowiek, a nie przez 3 miechy redukowac 10kg. Przez ten czas nic nie zbudujesz, nie poprawisz
ja z dnia na dzien ucialem 1700kcal, dla mnie te wszystkie reversy, powolne ucinania sa strata czasu jesli masz jaka taka sylwetke, jestes w miare mlody <40 i sporo cwiczysz.


@Hank85: Jestem tego samego zdania. Przeskoczyłem z redu na masę z dnia na dzień i nie zauważyłem "jojo". Po prostu wróciła cała woda i glikogen + treść jelit i wróciło 9 kilo wagi w tydzień z hakiem. Potem się zatrzymało i
@Khaine: A czytales ebooka Nortona UD 2.0? Kombinowales w tym kierunku? To co teraz planujesz jest IMO za bardzo rozwleczone, tzn lepiej byloby gdybys robil 2 tygodnie redu i tydzien masy. Dwa zasadnicze powody, 2 tygodnie redu to dosc krotki okres, wiec nie bedzie mial duzego wplywu na metabolizm, 2 miechy juz tak, dajesz czas organizmowi na adaptacje. Druga sprawa, jesli sa jakies problemy z insa to przez tydzien masy organizm
@Hank85: W sumie może być i w formule 2 tygodnie - tydzień. Albo 3 tygodnie - tydzień, żeby zamykało się w pełnym miesiącu i 3 takie cykle. Nie robi mi to dużej różnicy. Przechodzenie redu-masa mogę zrobić z dnia na dzień, bo mam przerobione jedno i drugie. Więc mogę przejść na low carb nawet jutro (ale nie ekstremalny, taki 100-120 g węgli), trzymać go 2-3 tygodnie i potem robić tydzień resetującej
@Khaine: czesto trzeba opierac sie o broscience, a konkretniej o logiczne myslenie, bo malo co jest poparte sensownymi badaniami.

Ja z cardio uznaje tylko spokojne marsze i HIIT, w tym przypadku nic po srodku. Poprostu nie ma sensu jeszcze obnizac sobie testosteronu na redukcji podbijaniem kortyzolu przez cardio w srodkowej strefie, tymbardziej ze uzysk spalonych kalorii w stosunku do relaksujacego marszu z jakims audiobookiem jest niewielki.
@Khaine: Ja od około miesiąca jestem na IF + lowcarb (ostatnie 2 tygodnie już na keto). Efekty? Waga spada praktycznie liniowo, ważę się co tydzień. Siła rośnie, ale to akurat można jeszcze usprawiedliwić tym, że polepsza się moja technika oraz miałem długą przerwę od sportu, więc wiadomo, że na początku wszystko idzie w górę. O dziwo na treningu mam dużo energii i dobrą wytrzymałość, mimo iż jestem na deficycie kalorycznym i
@Khaine: Nie, w ogóle nie ładuję węgli, cały czas trzymam je nisko. Korzystam z oleju kokosowego, aczkolwiek ostatnio go ograniczyłem, bo od paru dni zacząłem smażyć na smalcu, jednak nie widzę żadnej różnicy. Zdarzały mi się nawet dni, że po całym treningu dalej miałem energię i aż musiałem zrobić sprint na bieżni, aby się wyładować.
W przeszłości zawsze jak ograniczałem kalorie i chciałem uprawiać sport to byłem bez siły, dlatego właśnie