Wpis z mikrobloga

Czy kierując się przykładem zwolnionej przez Kurskiego aktorki* - za udawany stosunek z figurą JP2 w czasie tego skandalizującego spektaklu nie powinno się zrobić przegląd ról innych aktorów?
Ona poleciała pewnie za jakąś obrazę uczuć religijnych bo udawała stosunek. To czy aktorzy udający w filmach nazistów i udający, że zabijają Polaków nie powinni ponieść kary?
A ci którzy gwałcą w filmie? Aktorzy grający p-------w, złodziei, komunistów oraz młody Stuhr w Pokłosiu? Oni mają być bezkarni?

Przypominam sobie jeszcze, że kilkanaście lat temu Radio Maryja podważało wartość moralną jednej aktorek bo zagrała niemoralnie prowadzącą się osobę. To teraz chyba powinno zacząć szkalować młodą Dudównę (screen), która podczas słynnego już licealnego występu zaprezentowała się w zdeczko wyuzdanej roli.

* Nie wiadomo jak z tym zwolnieniem jest. Aktorka z widzami serialu pożegnała się już dwa miesiące temu.

#sztuka #neuropa #4konserwy #teatr #kingaduda
szurszur - Czy kierując się przykładem zwolnionej przez Kurskiego aktorki* - za udawa...

źródło: comment_ojXvJ1VqdnD5OsMsoYB2zGSrqOYyaFeb.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SM89: nie jestem tropicielem profanacji Jezusa,po pierwsze boli mnie dotowanie sztuki z publicznych pieniedzy,po drugie boli mnie hipokryzja aktorów bo nigdy nie uderzają w nic poza katolikami i wartosciami narodowymi a po trzecie to tęsknie za Januszem Korwin Mikke
  • Odpowiedz
@Clear: Uznajesz przedstawienie teatralne za sztukę? Bo praca scenarzystów, scenografów, reżyserów, charakteryzatorów, kostiumologów, aktorów na planach filmowych polega na tym samym, co na scenie teatralnej.
  • Odpowiedz
@szurszur: Analogicznie wyobraź sobie gdyby w ten sam sposób był przedstawiony inny przywódca religijny, albo nawet osoba prywatna bo wtedy ona mogłaby bronić swojego dobrego imienia przed sądem. Daleko szukać nie trzeba, karykatury Mahometa kosztowały życie wielu osób i pewnie dlatego mało już jest odważnych co by je robiło, a o obłudnej obronie lewizny przed "islamofobią" już nie wspomnę. Podobnie w Izraelu, takie zachowanie oznaczałoby natychmiastowy ostracyzm i powszechną krytykę.
  • Odpowiedz
@szurszur: Wielokrotnie za szerzenie nienawiści choć w Polsce nie z powodu tej mniejszości wybranej. Wszyscy przywołują przykład spalenia kukły Żyda, na pewno też słyszałeś. Czemu tego sąd nie uznał za sztukę nowoczesną?
  • Odpowiedz
@O5KAR: Ale za karykatury? Przecież je drukowano przez lata. Najśmieszniejsze jest to, że nawet Fronda krytykujaca publikowanie karykatur Mahometa w zdemoralizowanych Zachodzie sama zamiesciła tę słynną sprzed lat gdzie Mahomet ma b---ę w turbanie.
  • Odpowiedz
@szurszur: Nie jestem ekspertem i nie śledzę wszystkich spraw, ale to co zrobił pseudoartysta ze sztuką Wyspiańskiego nie jest karykaturą, przynajmniej nie mieści się w moim pojęciu tejże. Fronda też mnie nie śmieszy i nie interesuje, a przywołany przez Ciebie przykład nie ma związku z tematem.
  • Odpowiedz
@O5KAR: Gdy islamisci przed laty protestowali z powodu karykatur Mahometa to w geście solidarnosci przedrukowały je niektóre gazety z innych zachodnich krajów w ramach wolnosci słowa. Nikt dziennikarzy za to nie skazał ani nie wyrzucił z pracy.
Sama scena dla też jest z gatunku obrazoburczych.
Ale mnie po prostu nie podoba się karanie aktorki, bo jeżeli już to są inne osoby decyzyjne wyżej. Aktor nie musi sie całkowicie identyfikowac z
  • Odpowiedz
Stawiam pytanie o granice odpowiedzialności aktorów za przyjmowane role.


@szurszur: Obrażanie "uczuć religijnych" to tylko trochę inna forma srania komuś na wycieraczkę. A to, że ktoś taki nażarł się wcześniej za publiczne pieniądze jest cokolwiek bezczelne. Porównujesz to z odgrywaniem ról jakichś czarnych charakterów... jeśli taka rola ma być promocją nazizmu czy pokazaniem jak to fajnie jest gwałcić dzieci, to tak - to też nie jest fajne. Tyle, że to
  • Odpowiedz
@szurszur: Nadal nie uważam, że to jest karykatura, albo kabaret, nawet niekoniecznie wspomniane szerzenie nienawiści, ale już bliżej. Za poprzedniej władzy mieliśmy przypadek usunięcia wiceministra Królikowskiego na żądanie lewych mediów bez żadnych merytorycznych albo etycznych powodów, nawet nie przez kontrowersyjne wypowiedzi albo spektakle. Jest więcej przykładów z bardziej postepowych krajów i pewnie sam o nich słyszałeś. Rozumiem Twoją argumentację i zasadniczo się zgadzam co do aktorki, ale nie uważam
  • Odpowiedz
@szurszur: dopóki salon będzie chronił i brał w obronę, dopóty będą obsypywani złotem i uznaniem.
@szurszur: a to nie wiesz, że w teatrze od początku to zawsze grali albo mężczyźni albo prostytutki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nic się nie zmieniło
  • Odpowiedz