Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków programistów.
Czy uważacie że będąc po 30 jest sens czyć się programowania? Czy ktoś w wieku 30+ będzie w ogóle rozważany jako kandynat na stanowiska programisty, jeśli wcześniej nie miał w tej dziedzinie doświadczenia?

Myślę nad zmaną zawodu do tej pory prowadziłem sklep internetowy, pracowałem też w marketingu i sprzedaży.
W sprawach IT nie jestem lewy mam pojęcie większe niż przeciętny zjadacz kiełbasy.

Proszę o opinie. Co sądzicie??

#naukaprogramowania #programowanie #java #python #php
#programista15k #informatyka
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MattStefani: No to tak:
- Każdy teraz myśli żeby zostać Programistą, a jakoś absolutna większość nie zostaje i powodem wcale nie jest wiek. Praktycznie każdy może się nauczyć programować w jakimś mniejszym lub większym stopniu, ale zrobić z tego karierę, kiedy się tego naprawdę nie lubi albo kiedy nie ma się do tego dostatecznych predyspozycji jest niezmiernie ciężko. Programowanie wcale nie jest aż tak proste jak się ostatnio próbuje ludziom
  • Odpowiedz
@MattStefani: spróbuj to zobaczysz czy w ogóle Cię to wciągnie. Jeśli Cię wciągnie to wiek będzie najmniejszym problemem, najwyżej nie będziesz pasował do typowo studenckich firm a i będziesz musiał się przyzwyczaić że zapewne ktoś młodszy od Ciebie wie dużo więcej niż Ty i zarabia sporo więcej. Poza tym większych minusów nie widzę.
  • Odpowiedz
  • 2
@MattStefani sens jest zawsze i pewnie znajdziesz pracę, pytanie czy na początku zaakceptujesz płacę stażysty/praktykanta/junior developera w twoim wieku
  • Odpowiedz
Czy ktoś w wieku 30+ będzie w ogóle rozważany jako kandynat na stanowiska programisty, jeśli wcześniej nie miał w tej dziedzinie doświadczenia?


@MattStefani: Tylko zanim już sie nauczysz troche tego programowania to minie spoooro czasu. Też chciałem liznać Pythona ale odpuściłem. Wiek mimo wszystko jest istotny.
  • Odpowiedz
@meohaw: dzięki, myślałem własnie o frontendzie ale otagowałem żeby różne mirki się wypowiedziały. HTML nawet znam trochę bo używałem w pracy, kiedyś też zrobiłem jakąś prostą stronę w php ale trktowałem to raczej hobbystycznie. Zawsze początek jest najgorszy bo nie wiadomo od czego zacząć.

@xetrov: @wpiot: nie miałbym z tym problemu, często pracowałem wśród młodszych i nie było problemu. Poza tym ludzie dają mi zwykle 5-6
  • Odpowiedz
@MattStefani Ja mam 25 lat i niedawno zaczalem sie tym bawic. Tez sie zastanawialem czy nie jest za pozno, takze dzieki za wpis. Bardzo motywujacy. Skorzystalem z odpowiedzi w twoim watku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MattStefani: a ja tylko powtórzę jak zwykle - jeśli chcesz robić to tylko dla kasy - "bo programisty teraz tyle zarabiajo za klikanie w komputer", to odpuść. Jeśli jednak masz na to "zajawkę" i Cię to kręci to nie widzę żadnych przeszkód, a i wiekiem bym się w ogóle nie przejmował.
  • Odpowiedz
Tylko zanim już sie nauczysz troche tego programowania to minie spoooro czasu. Też chciałem liznać Pythona ale odpuściłem. Wiek mimo wszystko jest istotny.


@Lunar-Industries: Co ma ten twój wiek, do tego, że odpuściłeś? I ile to jest sporo czasu? Rok czy nawet dwa lata to wcale nie jest aż tak dużo czasu. Także ten... słomiany zapał to słomiany zapał, a nie "za stary jestem".
  • Odpowiedz
@wpiot: @luqu: chodzi mi raczej o podniesienie kompetencji zawodowych, gdybym znał np jave to mógbym z moim doświadczeniem aplikować na dużo więcej stanowisk, "klikam w komputer" od ładnych paru lat...
  • Odpowiedz