Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, pomocy. Trzeci dzień remontu łazienki, a już problemy. Ekipa twierdzi, że nie zrobi pod prysznicem wnęk - półeczek, bo będą się zalewać wodą i przecieknie ściana. Ja takie rozwiązanie widziałam w internecie, w telewizji. Wydaje się być dość standardowe w nowoczesnych łazienkach. Kupiliśmy już prysznic w oparciu o taką koncepcję i nie chcę jej zmieniać. Czy to jest faktycznie takie niewykonalne i ryzykowne, czy mam niekompetentną ekipę? #budownictwo #budujzwykopem #remontujzwykopem #remont #pytanie
  • 46
  • Odpowiedz
@biurwa: Przypilnuj ich po prostu. I nie daj sobie wmówić, jak będą twierdzić że zrobili izolację, a np. tylko zagruntowali ściany ( ͡° ͜ʖ ͡°) Folia w płynie to taka gęsta farba, której trzeba położyć min. dwie warstwy. Do tego we wszystkich narożnikach trzeba położyć taśmy uszczelniające - mają około 10 cm szerokości i są elastyczne.
  • Odpowiedz
@biurwa: masz może jakieś fotki/wizualizacje, jak takie półki miałyby wyglądać? Sam będę robił niedługo łazienkę, ale sam chcę, żeby właśnie uniknąć takich "atrakcji".

@arrival88: hmm, oglądam teraz namiętnie Mario Budowlańca z YT i już kilka łazienek widziałem jak zrobił i nic o żadnej folii/taśmie nic nie wspominał. Możesz rozwinąć temat albo wspomóc jakimiś linkami do tych produktów?
  • Odpowiedz
@biurwa: aha, dzięki. Nawet fajny pomysł. I również nie wydaje mi się żeby był z tym jakiś większy problem.
Aczkolwiek ja osobiscie bym u siebie chyba tego nie robił.
  • Odpowiedz
Aczkolwiek ja osobiscie bym u siebie chyba tego nie robił.


@majlo1985: czemu? no ja uważam, że to super pomysł, bo produkty kąpielowe nie walają Ci się pod nogami, a nie ma też żadnych półeczek, które zawadzają, bo wystają, albo mogą odpaść i zardzewieć. a jako laska, która ma sporo kosmetyków byłoby mi to super na rękę.

jaka myślisz mogłaby być alternatywa?
  • Odpowiedz
@biurwa: no właśnie tak myślę... W sumie niezły pomysł.
Alternatywa może być jakaś zawieszana szafka/półka, ale to też może wizualnie nie przypaść do gustu.
Ja i tam będę robił wannę z parawanem, więc mogę na brzegach wanny trzymać takie rzeczy, ale teraz takie poleczki wezmę pod uwagę.
  • Odpowiedz
@biurwa: no musze przyznać, że podoba mi się. Aż się zacząłem zastanawiać nad i wanna, i prysznicem.
Ale ogólnie to problem jest taki, że te wszystkie projekty wyglądają zajebiście, ale jak się udasz do "lokalnego sklepu budowlanego" to jak zobaczysz ten ich wybór płytek to się płakać chce, a jak patrzysz przez neta takie jak mogłoby by być to liczysz czy budżet nie pęknie :D
Anyway, dzieki za inspirację ;)
  • Odpowiedz
"lokalnego sklepu budowlanego" to jak zobaczysz ten ich wybór płytek to się płakać chce


@majlo1985: nie wiem gdzie mieszkasz, ja Łódź, byliśmy w casto, w obi, w leroy, wybór jest duuuuży. są też takie specjalne salony łazienkowe. oczywiście tam tylko zobaczyliśmy płytki na żywo, a zamówione z internetu - zamiast 70 zł na metrze, to 50 na płytkach ściennych, a podłogowe w promocji też online chyba za około 20 parę
  • Odpowiedz
@biurwa: Jak to jest blok z wielkiej płyty to ściana jest z cegły albo betonu.
1. Jak cegła to można wykuć taką wnękę (o ile grubość ściany pozwoli).
2. Jeśli to ściana z betonu to trzeba sprawdzić czy jest to ściana nośna:
- jeśli ściana nośna to nic nie zrobisz,
- jeśli to ściana działowa to można wykuć wnękę, ale nie znam nikogo kto by się podejmował takiej pracy.
Dopiero później
  • Odpowiedz
@biurwa: Z technicznego punktu widzenia jest to wykonalne tak jak już wielu tutaj pisało. Powiedz robotnikom jak to ma być zrobione i niech się określą czy potrafią i chcą to zrobić. Jak nie to szukaj innej ekipy.
  • Odpowiedz
@biurwa: hej, mam taką wnękę na całej długości wanny, w dodatku podświetloną :D jak na razie wszystko spoko. Co by to były za kafle i fuga która przecieka? :D
  • Odpowiedz