Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym wymienić część komponentów w komputerze mojej mamy, jeżeli trzeba to wszystkie - i w tej kwestii liczę na Waszą opinię. Komputer jest używany głównie do obsługi pakietu MS Office. W tym momencie ma Intel Core 2 Quad Q6600, GeForce 8600GT, 2GB RAM DDR2, płyta główna Intela, nie mam pojęcia jaka, dysk 750GB 5400RPM z laptopa, wszystko na WIN10. Strasznie muli, a nie mogę dołożyć RAMu bo chyba płyta główna na to nie pozwala, BTW ta opcja po prostu odpada. Czy jest sens zostawiać procka, dysk(bo chyba to głównie, może, ewentualnie by mogło zostać)? Na co wymienić całość bądź poszczególne komponenty?
#komputery #kiciochpyta #pc
  • 8
@adam_f1 SSD? no w sumie mozna, mozesz zainstalowac gry, system i takie tam, a na hdd mozesz przechowywac mniej wazne programy i pliki i w sumie wystarczy 240gb ssd. A co do ddr3 nie sadze by to byla duza roznica a po drugie bedziesz musial zamienic plyte glowna zeby moc wstawic ddr3,ale jest to moje zdanie nie jestem specjalista ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@adam_f1 skoro nie mozesz dolozyc, to poprostu kup kosc 4 gb i zamien za ktoras, bo pewnie masz 2x1gb. No i kup i ssd ewentualnie, nic wiecej nie ma sensu, no chyba ze bedziesz chcial pograc,to tez grafe.
@saper_vodiczka: no właśnie 2x2GB nie poszło. Przy starcie było info że jest 4GB, ale system już nie mógł ruszyć. Nie wiem czy to problem Win10, czy nie, w każdym razie nie będę robił downgrade systemu żeby sprawdzić.