Wpis z mikrobloga

Nie wiem gdzie zapytać, wiec moze #motoryzacja. Znajomy kupił tydzien auto bez karty pojazdu. Teraz ja chce od niego to auto odkupić. Samochód stoi na blachach spoza mojej miejscowości i z wpisanym w dowód poprzednim właścicielem. Znajomy mowi, ze spisze mi oświadczenie, ze zgubił ta kartę i bede mogl ja wyrobic. Nie jest tak, ze to ten, który widnieje w dowodzie musi cos tam jeszcze zrobic?
  • 8
@Patri295: Miałem podobną sytuację z samochodem sprzedawanym przez mirka handlarza - bez karty pojazdu, zarejestrowany na poprzedniego właściciela. Z tego co się dowiedziałem kartę można wyrobić ale musi to zrobić poprzedni właściciel. Poszedłem szukać samochodu gdzie indziej.
@zasypiam: Do miejscowości w której auto jest zarejestrowane jest jakieś 400 km. To oznacza, ze poprzedni właściciel musi wziąć to oświadczenie, a ja juz z tym oświadczeniem moge spokojnie po zakupie isc i rejestrować auto?
@Patri295: W sumie czy musi być wydane tam gdzie jest zarejestrowany nie jestem pewien.
Przy zakupie masz dostać kartę pojazdu albo oświadczenie z wydziału komunikacji, że została zgubiiona. Reszta to już kłopot kolegi, najlepiej niech zadzwoni do jakiegoś wydzialu komunikacji Panie mu powiedza.
@Patri295: O zaświadczenie(płatne), że taki pojazd posiadał kartę pojazdu musi się zgłosić ten co zgubił w wydziale komunikacji, w którym auto było ostatni raz zarejestrowane.
@Patri295: Kup auto, zgłoś w urzędzie, że Ty zgubiłeś kartę pojazdu (lub uległa zniszczeniu) już po zakupie, w urzędzie właściwym dla poprzedniego właściciela (ostatniego na którego było zarejestrowane auto). Będzie to kosztowało 100 zł o ile dobrze pamiętam.