Wpis z mikrobloga

Jakie buty na #motocykle polecacie na początek? W marcu idę na jazdy na prawko, docelowo planuję na codzień jeżdżenie na jakimś większym skuterze po mieście (zależy mi na większej ładowności żeby wozić narzędzia i materiały do pracy) a weekendy chciałbym zacząć jeździć crossem.

Raczej chyba nie pogodzę tych dwóch zastosowań jedną parą co? :)
  • 31
@blubi_su: Oj tam, a może ma tatę ortopedę i może sobie składać kolana i kostki raz w sezonie?:)
@Mirkomil: Owszem. Dodałbym jeszcze przynajmniej nakolanniki, a najlepiej ortezy, oraz buzzer.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiem co mówię, więzadła kiepsko znoszą krzaki.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@blubi_su wiem, ale weekendowa jazda crossem u kolegi jest czysto teoretyczna, a VTB9 zniosą ewentualny offroad. Jak kolega napisze więcej szczegółów to mam przykładowo alpiny tech10 z 2015 etc
VTB9 zniosą ewentualny offroad


@blant: Buty może zniosą, ale jego połamane kostki trochę mniej. Równie dobrze mógłby pojechać w off w adidasach, nie było by żadnej różnicy :>
Nie ładnie proponować komuś buty w których może nabawić się kalectwa...
@blant: Niezależnie od stylu jazdy, nie proponuje się butów do lekkiej turystyki komuś kto chce jeździć na crossie. Po prostu. To jak zaproponować mu kask rowerowy z tesco za 10pln do jazdy na crossie. Przecież wszystko zależy od stylu jazdy. Prawda?
I tym bardziej jak jest amatorem to tym szybciej się połamie w takich kapciach jak zaproponowałeś...
@blubi_su: tu jest mieszany styl jazdy dla początkującego (dopiero idącego na prawko). W połączeniu z przystępną ceną uważam zaproponowany przeze mnie produkt jako OK wyjściowy, więcej szczegółów jest do dogrania na priv, gdzie trzeba byłoby określić fachowo przeznaczenie pod względem terenu oraz warunków. Może masz ogromne doświadczenie, ale nie odstraszaj początkujących - zamiast puszczać dowartościowujące Cię komentarze, pokaż konkretne rozwiązanie lub produkt. Dobrze wiedzieć, że mamy na mirko Blażusiaka ( ͡
@blant: Daleko mi do Taddiego, ale nie cierpię handlowców którzy na siłę starają się wepchnąć komuś but który im zalega na półce. Zasada jest prosta, i powie ci to KAŻDY kto jeździł w offie. But powinien być sztywny. Bo się połamiesz. Koniec kropka, i nic tego nie zmieni. Żadne tłumaczenie czy nawijanie makaronu na uszy. Jak nie chcesz połamać sobie kostek, pozrywać wiązadeł itd to nie wsiadaj na crossa w złym
@blant: Od początku przeciez piszę że albo jedno albo drugie. A Ty proponujesz buty tylko na skuter. Buty które się nie nadają do crossa, i nie każdy musi od razu zaczynać od Crossfire, czy Instinctów, ale jest mnóstwo tańszych SZTYWNYCH butów do crossa. I od takich powinien zacząć.