Wpis z mikrobloga

Mapa dostępu do nowoczesnych metod antykoncepcji w krajach europejskich, dane z bieżącego miesiąca.

Moi mili, nie jest dobrze. Polska już znajduje się w ogonie stawki, z wynikiem gorszym od Albanii czy Białorusi. A jesteśmy jeszcze przed planowanym ograniczeniem dostępu do antykoncepcji postkoitalnej!
Zmiany postulowane w proponowanym projekcie ustawią nas w jednym rzędzie z takimi krajami jak Rosja, Węgry czy właśnie Albania, gdzie preparaty zawierające octan uliprystalu (EllaOne) dostępne są wyłącznie z zalecenia lekarskiego.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że kraj z najwyższym współczynnikiem dzietności w Europie (zanim ktoś spróbuje wysunąć ten argument- jest tak niezależnie od tego czy wliczymy wpływ imigrantów, czy nie- Francja- jest jednocześnie krajem, w którym nowoczesna antykoncepcja jest najpowszechniejsza i najłatwiej dostępna.

Źródło

#neuropa #medycyna #dobrazmiana
tojuzprzesada - Mapa dostępu do nowoczesnych metod antykoncepcji w krajach europejski...

źródło: comment_6IINd2vMnhNqtYyTepwshctfohZ0sQcG.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

: ja to sie zawsze zastanawiam czy kobiety stosujac te srodki i popelniajac grzech,to sie nie boja Pana Boga


@Hamouma: to ja też sie zastanwiam czy jak zakładasz gumkę to boisz się Pana boga?
  • Odpowiedz
@Xianist: jestem bezplodny,wasze rozwazania obserwuje z perspektywy czlowieka wolnego od grzechu. Antykoncepcje wymyslili reptilianie aby przyspieszyc proces dehumanizacji planety,w sumie to jush nie wiem czasami czy pisze z rodakiem czy ludzka hybrydą
  • Odpowiedz
@to_juz_przesada: Hahaha, szukałem czemu Francja ma tak wysoki przyrost naturalny i trafiłem na artykuł wyborczej z 2012. http://wyborcza.pl/1,76842,12018854,Skad_we_Francji_tak_wysoki_przyrost_naturalny_.html
No i cytat ze wstępu.

"To, ile mamy dzieci, postrzegane jest jako wspólny interes. Nawet w kryzysie nie tnie się wydatków na politykę prorodzinną. A są wysokie - 5-7 proc. PKB"

To w końcu 500+ jest dobre czy nie? Bo przecież nawet w kryzysie nie tnie się wydatków na politykę prorodzinną.
  • Odpowiedz
Przespałam jakieś referendum w sprawie uliprystalu i yuzpe?


@to_juz_przesada: Tak z ciekawości. Czy chcesz nam powiedzieć, że faszerowanie kobiet sporą ilością hormonów w postaci "po stosunku" uważasz za PODSTAWOWĄ metodę antykoncepcji?

Może i jestem stary i głupi, ale "tabletki po" zwykle traktowałem jako metodę AWARYJNĄ i to w dodatku metodę podwyższonego ryzyka, a nie jako podstawę zabezpieczenia.
  • Odpowiedz
@pk347: 1. Powiedziałem ciapatych, a nie muzułmanów.
2. Jeśli już to nawet nie wiesz kim jest ciapaty.

http://www.miejski.pl/slowo-Ciapaty

Pogardliwe określenie Pakistańczyka, Hindusa lub innego ciemnoskórego człowieka (choć nie Murzyna!) przywleczone przez przebywających czasowo w UK. Określenie jest typowe dla emigrantów polskich i pochodzi prawdopodobnie od nazwy
  • Odpowiedz
@ration: LOL, traktowanie seksu jak rozrywki

S--s jest na równi z podstawowymi fizjologicznymi potrzebami jak głód i sen, jakby nikt nie potrzebował seksu to masturbacja by nie istniała.
  • Odpowiedz
@Xianist: @to_juz_przesada: Antykoncepcja jest bardzo fajna i w ogóle, ale... to jest ogromne nieszczęście dla demografii że ją wynaleziono. Im głupszy osobnik, nie stosujący antykoncepcji, tym lepsza propagacja genów.
interes jednostki != interes społeczeństwa
  • Odpowiedz