Wpis z mikrobloga

@Gimbazjon303: Nie bardzo rozumiem argumentację, a właściwie jej brak u zwolenników odstrzału. Przecież powoływanie się na jakieś incydenty zamiast na rzetelne dane jest śmieszne. Argumentem ma być to, że teraz zdarzy się zagryzienie psa, albo niewielkie szkody hodowców także na zachodzie, a już nie tylko na wschodzie?
@amator_kwasnych_zelek: Wiedziałem, że napiszesz :D
Uważam, że powinien być lokalny odstrzał osobników a nie ogólnopolski. Tak jak z bobrami. No i w kilku przypadkach z łosiami.
Gdzie się nie zgadzamy?
A i autorka nie postuluje żeby już #!$%@?ć we wszystkie wilki. Zwraca uwagę, że taki odstrzał powinien być prowadzony rozważnie i odpowiedzialnie.
@Gimbazjon303: Nie mogę Ci powiedzieć czy się z Tobą zgadzam, bo skoro miałby być to odstrzał lokalny w konkretnych przypadkach to trzeba by o tych konkretnych przypadkach dyskutować. Ja się odnosiłem do licznych wypowiedzi, w których nie było mowy o czymś takim (tylko ogólnie o konieczności odstrzału), a na moje pytania nie uzyskiwałem odpowiedzi poza tekstami np. o zmniejszeniu pogłowia kopytnych- nie dość, że bez wytłumaczenia dlaczego to złe to jeszcze
@Gimbazjon303 no jest taka karyniasta i atencyjna. Zresztą bardzo nie lubię kobiecych zdjęć w tematyce myśliwskiej epatujacych erotyzmem a ona takowe tez ma :p jakoś się z nią lubimy ale osobiście akurat jej jeszcze nie poznałam. Za to znam autorki innych blogów (np. Szpilki w knieje i dziewczyny są bardzo sympatyczne, albo myślistwo - pasja Joanny - w sumie ja to nawet podziwiam :) )
@Gimbazjon303 artykuł przeczytalam z dosyć dziwną miną na twarzy... Gdybym nie była związana z myślistwem, a nastawiona neutralnie, to argumentacja z pewnością by mnie nie przekonała.
Zresztą nawet teraz jestem przeciwna odstrzalowi wilka,mieszkam na Pomorzu Zachodnim, wilki się pokazują. Tak samo jak lis może zagryzc koźlaka czy kurę, tak wilk może psa domowego, dla mnie to nie powód by brać je od razu pod lufę
A to sobie poniewczasie trafiłam na temacik :D Ożesz, od dziś zmieniam nick na Karyna Polskiego Łowiectwa (ʘʘ)

Wszyscy chyba z góry oczekiwali od myśliwej, że będzie na siłę ludzi przekonywała do odstrzału wilka - niektóre z nas poza wrodzonym erotyzmem mają też parę klepek i potrafią refleksyjnie podchodzić do spraw ochrony środowiska, czytając ekspertów, obserwując zjawiska przyrodnicze, analizując i dochodząc do konkretnych wniosków. Podobnie wiele osób zaskoczyło