Wpis z mikrobloga

Czy będzie kontynuacja #czarnyprotest?
Drogie #rozowepaski - to Was obchodzi!

Walentynkowy prezent od rządu? Ograniczenie dostępu do antykoncepcji!

Rada Ministrów poparła dziś poważne ograniczenia w dostępie do antykoncepcji hormonalnej. Zgodnie z przyjętą przez rząd nowelizacją ustawy Prawo Farmaceutyczne, wszystkie tabletki antykoncepcyjne będą dostępne wyłącznie na receptę. Także tych stosowanych po stosunku, których działanie polega wyłącznie na hamowaniu lub opóźnianiu owulacji, nie dostaniemy tak po prostu w aptece.


Więcej przeczytacie tutaj.

___
Maciek ciekawie zauważa:

Przerażające jest to, w jakim stopniu rozwiązania te wymierzone są przeciwko kobietom. Problem nie tkwi w idei antykoncepcji, przecież prezerwatywy nadal będą powszechnie dostępne. Wychodzi na to, że celem jest odebranie kobietom możliwości decydowania.


#rozowypasek #antykoncepcja #zdrowie #razem #partiarazem #polityka #leki #protest #kobiety #kobieta #seks #seksy
TomJa - Czy będzie kontynuacja #czarnyprotest?
Drogie #rozowepaski - to Was obchodzi...

źródło: comment_sLbsC8mwdeaRpw5BX4hBmivRyTo04nMf.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Asterling: Myślę, że #czarnyprotest jako taki faktycznie już się nie powtórzy, ale (mam nadzieję!) antykoncepcja jest jednak lepiej akceptowana w społeczeństwie, niż aborcja. Więc sprzeciw może będzie taki sam...
Wydaje mi się, że jednak PiS wykorzystuje tu trochę wypadek Premier - chce też zakneblować media poprzez wprowadzenie ustawowego czasu autoryzacji i kary pieniężne za nieprawdziwe informacje.
  • Odpowiedz
na ten pomysl politycy PiSu wpadli po kolejnej audiencji u swietego Tadeusza z Torunia?


@zielakowy: nie wydaje mi się, po prostu mają takie poglądy. A nastolatki żrą na potęgę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz