Wpis z mikrobloga

Czołem Mirasy! Moja poczciwa Lumia 920 już dogorywa i w związku z tym szukam nowego telefonu. Nie chcę jakichś wypasów i wodotrysków, ALE:
- robię sporo zdjęć, więc aparat jest w miarę istotny
- szukam Adroida (WP spoko, ale on prawie nie żyje), więc pamięć ram minimum 2GB
- bateria nie powinna padać po pół dnia (nie korzystam oporowo z telefonu, najczęśćiej internet + parę minut dzwonienia i jakieś mesendżery)
- LTE
- cena nie powinna być zaporowa, telefon to nie kwestia życia i śmieci, chcę przeznaczyćMAX 500 złotych

Patrzyłem sobie na Aliexpress u AE Smartphone Center ze względu na magazyn znajdujący się w Polsce dzięki czemu telefon doszedłby do mnie stosunkowo szybko. Moja uwaga skupiła się jak na razie na
Blackwiev R6 - ciekawa pozycja, 3GB ramu, 32GB miejsca na dysku (pewnie z 26GB dostępnej), aparat 13Mpx (wiem, że to nie wyznacznik, ale chyba nie jest najgorszy), LTE, bateria 2900mah (nie powala ale nie najgorzej), bajer w postaci czytnika linii papilarnych (dla mnie rzecz zbędna ale jak dają to wezmę) cena 486zł - trochę sporo, ale do przełknięcia

Patrzyłem też na LeEco Le2, na allegro można dostać już za 499 złotych jakąś używkę, wygląda na całkiem dobry telefon (wersja x520).

Macie może dla mnie jakieś sugestie do tego co wybrać? Czy ten R6 się nadaje? Czy może brać coś innego?

#aliexpress #telefony #kiciochpyta #smartfon
  • 5
@kuboron: za slaby budzet jak na takie wymagania sorry taki mamy klimat. Za 500zl nie masz zbyt wielkiego wyboru.
Co do chinczykow to radzilbym byc ostroznym jesli to sa jakies dziwne odjechane marki lub budzetowce tych bardziej znanych. Bo soft moze okazac sie tragiczny, bledy, dziury itd ktore uniemozliwa bezproblemowe korzystanie, a update softu mozesz nigdy nie zobaczyc. Przy egzotycznych markach wsparcie spolecznosci moze byc zadne.
No i niestety tak tanie
@Roni11 zastanawiałem się nad XIaomi, gdyż moja żona ma pierwszego Redmi Note już czwarty rok i telefon naprawdę jest super. Mamie ostatnio kupiłem na urodziny Redmi 3 i też jest świetny. Jedyny problem z Aliexpresem to czas oczekiwania, dlatego optowałem za AESC, bo mają magazyn w Polsce co skraca czas oczekiwania. Ale może rzeczywiście rozważę tę opcję.

@PurpleHaze No nie są to aż tak wygórowane oczekiwania biorąc pod uwagę właśnie chińczyki. Można
@kuboron: niestety ilosc Mpix nie idzie w parze z jakoscia. Ba czasem stosowany sensor u jednego producenta super hiper pro, u drugiego bedzie kiszka bo oprogramowanie jest zupelnie inne.

Stad prosta droga wlasnie do xioami. Niestety nawet we flagowcach aparaty xiaomi zostawiaja sporo do zyczenia. Zwlaszcza w slabym oswietleniu wylazi z nich ziarno. Tansze modele budzetowe (czyli wlasnie seria redmi) sa jeszcze slabsze pod tym wzgledem. Oczywiscie mozna zrobic super zdjecie,
@kuboron: Po przesiadce z 920 Twój pogląd o jakości zdjęć będzie na bank lekko wypaczony i będziesz sobie myślał "ale ten telefon robi #!$%@? zdjęcia" wiem bo sam tak miałem. Dopiero Nexus 5x zniwelował ten uczuć.