Wpis z mikrobloga

@pawlo74: albo po prostu chodzi o zaszyfrowane portfele, a nie o zaszyfrowane dyski. Praktycznie każdy klient bitcoina wymaga podania hasła do portfela, aby przesłać pieniądze. Więc można mieć "plik z portfelem" na dysku, ale portfel jest zaszyfrowany i nie można nic z niego wysłać.
@pawlo74: paradoksalnie, ruszenie miliona bitcoinów byłoby bardzo niebezpieczne dla Nakamoto, kimkolwiek on jest. Mieć miliard dolarów w bitcoinach ale nie móc ich wydać, bo ktoś przystawi ci lufę do głowy żeby wykraść klucze prywatne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mrslug: właśnie dlatego #!$%@?ą mnie niektórzy ludzie w społeczności bitcoina, którzy robią #!$%@?ę z logiki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli Wright ma klucz do tych bitcoinów to na pewno nie jest Satoshim dlatego, że powiedział, że jest Satoshim publicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzie kończy się logika tam zwykle też kończy się zdrowy rozsądek.
I najważniejsze nikt #!$%@? nikt nie byłby w stanie
@bitcoin: ale ten artykuł podważa tylko, że Tulip połączył się z Coin ale Wright miał przecież Tulipa tak czy inaczej i pewnie na Tulipie kopał zresztą powstanie tego superkomputera nie ma nic do rzeczy bo to rok 2015 a Wright kopał od 2009 roku. Nawet jakby ten superkomputer powstał to nie byłby w stanie przy tej trudności wykopać milion BTC.
No i oczywiście Klaiman nie miał żednego komputera poza może domowym
@pawlo74: Artykuł poddaje w wątpliwość to, czy Craig w ogóle miał jakikolwiek superkomputer, tj. Sukuriputo Okane i CO1N. Craig wielokrotnie poświadczał nieprawdę, dlatego bez niepodważalnych dowodów, nie można ufać w to co mówi.
@bitcoin: nie interesuje mnie jego prawdomówność (jeżeli nie płacił podatków to jestem jego fanem ;) tak jak śledczego czy sędziego na procesie nie interesuje, że oskarżony mówi, że nie popełnił przestępstwa. Wystarczą mi poszlaki nie muszę mieć twardych dowodów. Wystarczy mi logika. A logika mi podpowiada, że nikt nie był w stanie wykopać miliona bitcoinów a już na pewno nie Klaiman na swoim laptopie!
CW był w bitcoinie od początku, kiedy
@pawlo74:

nie muszę mieć twardych dowodów.

Wystarczy mi logika


Pick one.

Poszlaki mogą być błędne, ale skoro są dla Ciebie ważniejsze niż twarde dowody, to faktycznie nie ma sensu drążyć tematu.
@bitcoin: pytam Ciebie jakie Ty masz dowody, że to nie on? Jaka logika stoi za Twoją wiarą, że to nie on? Wszystko wskazuje, że to on.
Z Twoją logiką trzeba by wypuścić na wolność groźnego przestępcę, jeżeli te poszlaki są dla Ciebie nie wystarczające. Rozumiesz co chcę przez to powiedzieć?
Odkręcacie kota ogonem, szukacie jakichkolwiek wymówek bo boicie się, że jeżeli okaże się że to on to coś złego się stanie.
@pawlo74:

CW był w bitcoinie od początku, kiedy trudność była śmiesznie niska, tylko on miał jakieś firmy i jakieś superkomputery jeżeli to tylko on mógł wykopać te bitcoiny bo nikt inny nie był w stanie tego zrobić.


Praktycznie przez cały okres roku 2009 difficulty wynosiło 1.00, od 9 stycznia do 28 grudnia zostało wykopane 32000 bloków(32000x50= 1 600 000 btc wykopane sumarycznie), średni block time na tym okresie wynosił 15m 45
@SharpNieSharp: tysiące to nie miliony bo milionów teraz jest 16 a wszystkich będzie tylko 21 z czego i tak wiele zostało straconych. Kilka kilkanaście cpu? Bez przesady na cały świat tylko tyle nie uwierzę. Nikt inny nie był w stanie zgromadzić miliona na zwykłym komputerze. Tysiąc dziennie to jest tysiąc dni czyli ile lat? Czyli ten ktoś musiałby kopać non stop przez 2 i pół roku zakładając, że tylko on zgarnia