Wpis z mikrobloga

2247 - 11 = 2236
Jazda na hali sprzed kilku dni.
Kilka udanych kombinacji skokowych w kulbace XD
Polecam facetom, bo żaden "nie wyjdzie przed konia" na skoku, więcej jak jeden raz :D
Za dużo pracy, za mało koni, mimo trzech stadnin w zasięgu... Ale bądźmy dobrej myśli :D
Co w mirko-koniarskim świecie?? ;)
Przydałoby się uruchamiać spamlistę cyklicznie XD
Na koń!
Eques polonus sum, omnibus par!

#konskiegranice #konie #jezdziectwo
  • 18
@radekrad: Na telefonie to wyglądało jak bat :D Chyba za dużo kozaków się naoglądałem :D
Świetna sprawa! Trenujesz sam dla siebie czy jakieś zawody, może rekonstrukcje?
Osobiście, na wiosnę startuję z szablą.
Zastanawiam się właśnie gdzie można spróbować strzelania z łuku :D
@ma4cin1101: trenuję i dla siebie i na zawody. Dlaczego udział w zawodach wyklucza, że robi się to dla siebie? W zawodach również startuję dla siebie :)

Rekonstrukcją to w zasadzie nie jest: skupiamy się na umiejętnościach a nie ubiorze z naturalnej wełny, szytym ręcznie. Chociaż jeszcze kilka lat temu w dobrym tonie było startowanie w stroju historycznym.

Powodzenia z szablą... ale łuk jest fajniejszy. W końcu szable szybko się opanowuje. W
@radekrad Super! Mam nadzieję, że kiedyś spróbuję. :) Z łuku strzelałam i zabawa przednia, ale żeby trafić tam gdzie się chce to wyższa szkoła jazdy. ;)
@radekrad: Nie to miałem na myśli, ale nie ważne :D
Rozumiem, bardziej sportowe niż historyczne zacięcie.
Szanuję w #!$%@?! ;)
W takim razie jestem kiepski uczniem, albo myślę o dużo większych umiejętnościach... Albo o urzeczywistnieniu powiedzenia "Koń, szabelka i butelka" bo tylko tej szabelki nie mam opanowanej XD
Mieszkam na Podkarpaciu, okolice Rzeszowa.
Interesujesz się tematem kawalerii?
@Ayano: my strzelamy trochę inaczej, napinając cięciwę kciukiem a strzałę mając na prawo od łuku. Tak zwany sposób wschodni, który zwykle lepiej się sprawdza na koniu :)

@ma4cin1101: W sumie można tak powiedzieć, że sportowe. Tak jak wszystko, w czym są zawody przeprowadzane: łącznie z historycznymi zawodami w szabli czy mieczu. Ale o szabli Ci chodziło z ziemi czy z konia? Bo z konia to głównie ludzie robią zbieranie pierścieni
@Ayano: to raczej ciężko się nauczyć samemu. Takie strzelanie mocno się różni. Chodzi głównie prędkość nakładania strzał - z konia oddajemy strzały co jakieś 3 sekundy :)
@radekrad Bardziej chodziło o sprawdzenie innej techniki na ziemi, chociaż i tak trudno mówić o jakiejś technice skoro strzelałam tylko kilka razy. ;) Na łucznictwo konne sama raczej tym bardziej zabierać się nie będę. Ale mam nadzieję, że jakiś kurs kiedyś będę miała okazję odbyć. :)
@radekrad: Pisząc o szabli miałem na myśli cięcie z ziemi i z konia, może stąd ta różnica. Swoją drogą dzisiaj odbieram jedną szable do małej renowacji - podobno dobra do nauki, ale to sam ocenię.
Nie miałem pojęcia że jest tak dużo miejsc, w których ludzie bawią się łukami :)
Jakie są ceny łuku z całym oprzyrządowaniem? Na przykład cena Twojego, bądź cena takiego, który jest tylko poprawny, ale wystarczający dla
@ma4cin1101: jest coraz więcej miejsc, gdzie można trenować i coraz więcej osób, które trenują: tak w Polsce jak i na całym świecie. Chociaż ja po prostu biorę łuk, konia i strzelam samodzielnie w znajomej stajni: zwykle 2-3 razy w tygodniu, skoro świt. Poziom niesamowicie rośnie i trzeba trochę trenować, by wypadało w zawodach startować. Jak widzę te dwa powyższe filmy, jak strzelałem dwa i trzy lata temu to się krzywię -