Wpis z mikrobloga

[Nie chcę pisać z głównego konta bo jestem za bardzo znany na Wypoku poniżej #100 w rankigu]
Pytanie do osób które zdawały #prawojazdy na Ukrainie.
Nie mam już siły zdawać prawka w Polsce bo to jest jakieś nie porozumienie.
Próbuję zdać egzamin państwowy praktyczny już od sierpnia w #gdansk i za cholerę nie mogę, zawsze pod koniec jazdy jakiś drobny błąd jakby nie mógł przymknąć oka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
10 razy już podchodziłem, za dużo pieniędzy poszło (1500zł OSK + 200zł badania + wykupienie 4 dodatkowych godzin 240zł + 30zł egzamin państwowy wewnętrzny zdany za 1 razem + 10 egzaminów po 140zł każdy czyli 1400zł) reasumując wydałem 3370zł (,) i nadal brak plastiku...umiem jeździć, w nocy sobie jeżdżę ze znajomym i normalnie bez problemów.
Wracając do pytanie, jak wygląda ''egzamin'' na Ukrainie a dokładniej we Lwowie bo najbliżej, chodź i tak daleko bo z Gdańska...jaka jest cena całego egzaminu do uzyskania plastiku? Ile się czeka na plastik? Jak to wygląda z wymianą prawka w Polsce?
Chcę mieć już ten plastik w dłoni bo rodzice nie dają mi już spokoju...
#prawojazdy #ukraina #samochody #trojmiasto moze dodatkowo #emigracja
  • 163
  • Odpowiedz
@mampytaniepl: to zmień pracę. Przykro mi, ale nie każdy musi mieć predyspozycje do prowadzenia pojazdu, a szukanie obejścia na siłę może się źle skończyć zarówno dla Ciebie, jak i - przede wszystkim - dla innych uczestników ruchu.

Piszesz, że umiesz jeździć... Zapewniam Cię, że jeśli nie jesteś w stanie zdać egzaminu na prawo jazdy w Trójmieście, to nie umiesz jeździć. Pozostaje Ci albo się douczyć, popracować nad koncentracją, cokolwiek, albo
  • Odpowiedz
@mampytaniepl: No nie wiem. Ja zdawałem normalnie w Polsce, a moja rada to jak wspomniałem naucz się jeszcze raz i może spróbuj w mniejszym mieście. Skoro nie jeździsz źle to powinieneś wreszcie zdać

Powiedzmy że twoje problemy ze zdawaniem to efekt dużego stresu, który występuje u ciebie tylko podczas egzaminów no to proponuję wziąć jakieś tabletki na uspokojenie :p
  • Odpowiedz
jakiś drobny błąd jakby nie mógł przymknąć oka ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@mampytaniepl: No właśnie nie może, bo ma przepisy, zarówno drogowe, jak i wewnętrzne są kamery itd.
PS. Za drobne błędy nie oblewa się egzaminu, są zdaje się 2 albo 3 szanse na KAŻDY błąd. Egzamin przerywa się natychmiastowo ze skutkiem negatywnym jedynie po KARYGODNYM błędzie. Najwyraźniej nie przyswoiłeś jeszcze wszystkiego. Proponuję poćwiczyć i zwyczajnie
  • Odpowiedz
@mampytaniepl: nie tłumacz mi się to jest mirko, wstydzisz się zapytać i tworzysz multi ? bez sensu , co do Ukrainy to trzeba tam zaliczyć kurs żeby zdawać ale pewnie wszystko można obejść , śmiało rób tam prawko bo system szkolenia zdawania tutaj na pewno nie zrobi z Ciebie kierowcy , nauczysz się kręcić kółkiem po kilku latach a tu to szkoda kasy na wspomaganie systemu
  • Odpowiedz
@catch: @JakisTakiNick: @sb__bn: no np. tutaj https://www.google.com.ua/maps/@54.3261958,18.6410166,3a,75y,307.24h,68.35t/data=!3m6!1e1!3m4!1sQIU8eJA36-x0mMin8j0dkQ!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1
trochę się tam pozmieniało i nie ma tych drzew więc widoczność jest ok.
Zatrzymałem się przed tym znakiem STOP, po czym rozglądam się i jest pusto no to ruszam i jeszcze zatrzymuję siędla pewności i czysto to jadę i nagle po hamulcach bo nie upewniłem się czy jest bezpiecznie i powiedział że to jest WYMUSZENIE (
  • Odpowiedz
2 próby poległem na rękawie bo źle były lusterka.


@mampytaniepl: Przecież sam musisz sobie ustawić lusterka. Jak źle ustawiłeś, to obwiniaj siebie i swój brak umiejętności (pamiętaj, bok pojazdu i obszar za nim w przypadku bocznych).

1 błąd bo zapomniałem włączyć świateł + ZAGŁÓWKA wyregulowac chodź był
  • Odpowiedz