Wpis z mikrobloga

Mirki, wpadłem na świetny pomysł i postanowiłem się tym pomysłem podzielić. Dużo się mówi o audiobookach, że wygodne, można słuchać w autobusie i jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego modelu książki. W związku z tym, że szkolę swój język chciałem połączyć przyjemne z pożytecznym i słuchać książki w języku angielskim. Ale jak to? To, że rozumiem seriale z napisami nie sprawia, że zrozumiem ze zwykłego czytanego tekstu na tyle dużo, żeby wiedzieć cokolwiek. I tu mam kolejne rozwiązanie-słuchać tych książek, które już kiedyś czytałem i do których z ogromną chęcią bym wrócił. Dzięki temu nawet jeśli będę rozumieć tylko 70% tekstu to nic nie stanie na przeszkodzie, żeby słuchać dalej. Na początek spróbuję Harry'ego Potter'a od początku ( ͡º ͜ʖ͡º)

#ksiazki #audiobook #audiobooki #angielski #naukaangielskiego
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@tuxados Pomysł okay. Możesz jeszcze ewentualnie dorzucić coś niebeletrystycznego z tematu, który znasz i gdzie słownictwo będzie mniejszą przeszkodą. Ja słuchałem swego czasu wielu motywacyjnych i samorozwojowych lektur. Dobre na początek, nieskomplikowane słownictwo.
  • Odpowiedz
@tuxados: ewentualnie pomyśl o audiobooku + ebooku po angielsku, fajnie sie osluchasz, znajdziesz szybko tłumaczenie nieznanych wyrazów i zobaczysz pisownię. :)
  • Odpowiedz