Wpis z mikrobloga

@Otsego_Amigo: no nie moge bo mnie zblokowal, a giełda ostatnio mocno rośnie a jeszcze dzisiaj nikt o tym nic nie napisał, a do @xianist to jest pytanie retoryczne, bo on od roku wieści wielką katastrofę gospodarczą przez PiS.
@badtek: Tylko że rośnie w trudnej sytuacji. DJIA jest na szczycie, spora część rynku uważa że czas na korekte, a może nawet jakiś kryzys, jak to się stanie, a pewnie się stanie, wrócimy na 1700ptk a może niżej. Dziwna ta nasza giełda.
spora część rynku uważa że czas na korekte


@Gensek: to właśnie sprawia, że jeszcze będzie rosło ( ͡° ͜ʖ ͡°). W momencie jak retailerzy stwierdzą, że korekty nie ma i zaczną się pakować masowo w longi to jebnie :)
@JajecznicaNaGrzankach: po pierwsze to musisz rozróżniać dzień ustalenia dywidendy i dzień wypłaty dywidendy. Genarlnie dzien wypłaty dywidendy jest nieważny, możesz to olać.
Jeśli już chcesz pod to grać, to sens jest w tym, aby kupić na zamknięciu w dniu ustalenia dywidendy, i sprzedać na otwarciu następnego dnia. Wtedy masz duże szanse zarobić, bo dywidendę dostaniesz, a rano na otwarciu będzie jeszcze sporo zleceń kupna po "starej cenie". To też nie zawsze
@badtek: Nhm, myślałem, że musze być ownerem akcji między tymi dniami ale jak rozumiem dzień wypłaty to tylko dzień realizacji wypłat a dzień ustalenia dywidendy tyczy się prawa do jej otrzymania?
Nie musze tego dzień wcześniej kupić? Wystarczy, że kupie tego samego dnia PCR, tuż przed zamknięciem i prawo do dywidendy mam ja a nie osoba, która mi to sprzedała?
@badtek: No ja teżnie ale raczej opcja by kupić rzutem na taśme pcr i sprzedać 10 godzin potem odpada definitywnie.
Żeby nabyć prawa związane z akcjami to mam wrażenie, że chyba pełną dobre jak nie 2, trzeba je wcześniej nabyć. Coś mi się tak kojarzy z zajęć z rynków finansowych.
@badtek: dobrze pamiętam jednak.. zasada t+2
Ze względu na dwudniowy (T+2) cykl rozliczeniowy transakcji akcjami, ostatnim dniem, w którym zakup akcji GPW zapewnia otrzymanie dywidendy, jest 13 lipca.
Czyli najpóźniej 2 dni wcześniej musze kupić by nabyć prawa do wypłaty z 15 lipca. Troche sie cykam takiej akcji co by nie było żadnego wachnięcia, które przeje mi zysk z dywidendy xd tym bardziej, że fluktuacja na kursie orlenu jest spora.
@JajecznicaNaGrzankach: no ale przecięż Ci wysłałem linki gdzie to jest wyjaśnione, kupujesz na zamknnięciu, sprzedajesz na otwarciu i za miesiac dostajesz dywidende. Jeśli chcesz mieć jakąkolwiek przewagę toeretyczną, to tylko w ten sposób. Trzymajać akcje miesiąc to zwykły gambling i dywidenda tu nie bedzie miala wiekszego znaczenia.