Wpis z mikrobloga

Ciekawa wypowiedź użytkownika @beep na temat uchodźców i ciapatego terroru - dlaczego w Polsce nie ma zamachów:

Kiedyś oglądałem jakiś wywiad z ekspertami ds. terroryzmu, było to dosyć dawno temu, więc szczegółów nie pamiętam, ale jednym z nich był chyba dr. Wojeciech Szewko. Z ich wypowiedzi wynikało, że w Polsce jest bardzo małe zagrożenie terroryzmem z uwagi na to, że nie mamy przepisów pozwalających nam na skuteczne ściganie terrorystów, ludzi, którzy finansują ich działalność, zbierają pieniądze, przygotowują zamachy itd, więc nasz kraj jest wykorzystywany jako dobre zaplecze, między innymi finansowe, dla terrorystów. Zamachy w Polsce w takiej sytuacji byłyby dla nich niekorzystne, bo spowodowałyby zapewne wprowadzenie bardziej restrykcyjnych przepisów. Było to jeszcze zanim wprowadzono ustawę anty-terrorystyczną. Ma to sens..


@wstreczyciel

Na którejś z polskich stron antyislamskich były już ze 3 lata temu doniesienia, że ABW ma informację, iż muzułmanie z europy zachodniej wykupują u nas nieruchomości (bo tanio). W tamtym tekście były przypuszczenia, że mają to być skrytki na broń i materiały wybuchowe oraz że te miejsca mają służyć jako bezpieczna przystań, w której mają się ukrywać ekstremiści poszukiwani przez zachodnie służby.


Nie myślałem o tym w ten sposób, szanuje za takie wypowiedzi, pozdrawiam
#islam #uchodzcy #zamach #terroryzm
  • 3
@Wypoks I człowiek nie wie, czy się cieszyć, bo jesteśmy relatywnie bezpieczni, czy płakać, bo autor posta ma rację. #!$%@? dylemat. Chociaż ja na swoim #!$%@? to i tak się nie mam czego bać.