Wpis z mikrobloga

1 187 260 - 10 - 10 - 10 - 14 - 20 = 1 187 196

Rehabilitacja ITBS I-V - rollujcie, rozciągajcie się i ćwiczcie chłopaki i dziewczyny, bo skończycie jak ja... Jeżdżąc po ~10km dziennie i rozbijajac na rehabilitacji powięzi tak, że świeczki w oczach i mdli z bólu... Diagnoza... 6 tygodni do pół roku. Świetnie... Ale liczę, że ogarnę szybciej. Rwa mać...

#rowerowyrownik
Pobierz metaxy - 1 187 260 - 10 - 10 - 10 - 14 - 20 = 1 187 196

Rehabilitacja ITBS I-V - r...
źródło: comment_sGLRad1jGvEa5qTYiARUwYqsXfkL7O3G.jpg
  • 54
@metaxy: no cóż, przede wszystkim wizyta u dobrego fizjo ale chyba to masz juz za sobą :) jest wiele przyczyn powstania Itbs ale najczęstszymi (poza brakiem rozciągania po ekstremalnym zużyciu jako kolarz) jest albo zaburzenie stabilizacji centralnej albo osłabienie posladkowego średniego. Jezeli nie znajdziesz pierwotnej przyczyny to nawet po wyleczeniu objawy mogą powracać. Teraz nie pozostało ci nic innego jak rozciągać pasmo, rozluźniać naprezacz powięzi szerokiej bo na bank jest nadmiernie
brakiem rozciągania po ekstremalnym zużyciu jako kolarz


@maureliush1: Jest.

zaburzenie stabilizacji centralnej


@maureliush1: Jest.

osłabienie posladkowego średniego


@maureliush1: Jest.
Bingo! Ćwiczę codziennie, "zakwasy" mam chyba wszędzie (poza mięśniami które pracują podczas jazdy), rozciąganie, rolowanie, terapia manualna. Chyba nie da się nic więcej. Jeszcze muszę gumę kupić.
@metaxy: ja zaproponowałbym jeszcze basen. Nie teraz , ale po rehabilitacji bo nie wiem jak by się lekarz na to teraz zapatrywał. Tak , żeby nie było nawrotów. Plusy to praca zupełnie innych partii mięśni w odciążeniu, rozluźnienie i rozciągnięcie . Ja sam myślałem o jodze, ale atmosfera wspólnie wykonywanych ćwiczeń na sali jakoś mnie nie bawiła.
im więcej dasz z siebie tym szybciej dojdziesz do formy :)


@metaxy: no niestety nie zawsze. Czasami trzeba zwolnić i zmniejszyć obciążenie , by kolano nie usztywniło się , nie spuchło i nie cofnęło na parę dni efektu rehabilitacji. Ale jesteś w rękach lekarza, więc spokojnie wszystko wróci do normy.
bo nie sądzę, żeby #metaxy potrzebował wzmocnienia mięśni , by lepiej trzymały kolana :)


@baku: Otóż właśnie potrzebuję. Mam mięśnie od zapieprzania, nie mam od stabilizacji. I kolana uciekają mi z linii.
@Tyler_the_Creator: to co ja robię od czterech lat na basenie? Chyba tylko pływam. Ale bóle kręgosłupa zmniejszyły się z 7 na 2 do 3 przy zmęczeniu. Może na nogę też zadziała.
Jak miałem rozwalone więzadło krzyżowe boczne przyśrodkowe , to po autoprzeszczepie , po pewnym czasie radzono mi basen właśnie. Tylko , żeby żabką na razie nie pływać . Noga miała się ustabilizować . A i jeszcze kupiłem sobie takią dmuchaną
@metaxy: Łączę się w bólu, nie ma nic gorszego niż uziemienie:/

Ale zbieglo sie to z redukcja km i przekonaniem sie do biednej bo biednej i wzbudzajacej smiech u pr0 silowni.


@PurpleHaze: Coś jest na rzeczy, bo odkąd zaczęłam przygodę z ciężarami zupełnie olałam rozciąganie, wałkowanie i masaże i od kilku lat żadnej kontuzji. Podobna sytuacja u innych znajomych którzy ograniczyli kilometraż biegowy/kolarski na rzecz typowych ćwiczeń siłowych.