Wpis z mikrobloga

Znajomy ma problem ze swoim BMW E46 330XD z automatyczną skrzynia biegów. Mianowicie po wrzuceniu z N na D lub R, samochód dostaje wibracji. Bardzo odczuwalne i słyszalne. Po przelaczeniu na N ustaje. Po puszczaniu hamulca i nawet przy powolnym toczeniu się samochodu wibracje ustaja. Wymienione zostało sprzęgło kinetyczne, poduszki pod silnikiem i pod skrzynia. Wszystkie tuleje zawieszenia, olej w skrzyni, filtr. Chyba już z 3 mechaników na to patrzylo i żaden nie wie co to może być. Znajomy wcześniej miał 330d też z automatem i nic się takiego nie działo. Zauważyłem, że po wbiciu D lub R to tył przysiada. Spotkał się ktoś z czymś takim i ma pomysł co to może być?
#bmw #e46 #motoryzacja #330xd #samochody
  • 22
@niezawodny: no to może nie wysprzegla, ale ja rozłącza czy jak to nazwać. Ogólnie w dieslu który u mnie w domu jest słychać różnice w pracy silnika po jakiś 2-3 sekundach stania na hamulcu i wpiętym D.
@Mis_Yogi tak normalne, obniza obroty po zatrzymaniu bo nie potrzebuje wysokiej sily hamowania wytwarzanej przez serwo i pompę. Pusc hamulec i od razu ruszy. Gdyby wysprzeglal (rozlaczanie to to samoooo) to po puszczeniu hamulca w trybie Drive potrzebowalby z sekundy na zasprzeglenie i ruszenie. ..