Wpis z mikrobloga

Cześć telewizyjne mireczki,
potrzebuje pomocy w wyborze telewizora, a dokładniej, w wyborze rozmiaru. Byłem już praktycznie zdecydowany na 60" 4K, ale męczy mnie sprawa odległości od tv. Granica opłacalności TV 4K to 2,5m, a tak się akurat składa, że odległość siedzenia od ekranu wynosi u mnie równe 2,5m. Czy mimo tego, że jest to graniczna odległość to będę mógł czerpać przyjemność z możliwości matrycy 4K, czy wybrać lepiej 65" (który jest 1,5 tys. droższy)?

FAQ:
1) Nie chce projektora, już zdecydowałem się na TV.
2) Nie chciałbym brać mniejszego FullHD.
3) Nie interesuje mnie 3D ani zakrzywiony ekran.
4) Wiem, ze aktualnie mało mediów obsługuje 4K jednak przy takim klocku myślałbym bardziej przyszłościowo.

#telewizory #rtv #pytanie #kinowsalonie
  • 10
@subteIny: Uważaj na rozklejające się ramki ;) Poza tym spoko telewizor. Jeden z niewielu tej marki jaki szanuję.

Ogólnie odległość nie jest stałą, a względną. Wpływa na to sporo czynników (ot choćby wzrok osoby oglądającej).
Obejrzyj chociażby to (nie sugeruj się tytułem):
http://www.wykop.pl/link/3351645/ludzkie-oko-nie-widzi-4k/

No i serio, przejdź się do sklepu który ma na stanie takie TV i sam porównaj. Tak będzie dla Ciebie najlepiej.
@Aclyoneus: Bez podania modelu wiesz o którym mowa :)?

Oglądałem ten telewizor w wersji 65 i 60 cali w sklepie właśnie z powodu rozklejających się ramek. Po wizycie w sklepie brałbym 60, ale boję się, ze to tylko wrażenie spowodowane wyświetlaniem materiału promocyjnego, który pewnie jest zrobiony pod efekt "łał".

Co do wzroku, to głównym użytkownikiem będę ja, a nie mam żadnych problemów z optyką :)

Widziałem ten materiał.
@subteIny: Nie ma zbyt wielu modeli, które występują w 60 i 65 calach ;) A jak różnica 1,5 tysiąca to nie LG (bo tam 1000zł i beznadziejny model), tylko Samsung. Zwłaszcza, że użytkownicy rozeznani w necie zawsze jednak znajdą coś lepszego.

No i skoro widziałeś, to nie wiesz który Ci się lepiej oglądało z odległości jaką masz w domu? To już musisz sam ocenić. Ewentualnie znaleźć kogoś kto ma jeden z
@subteIny: W sumie raczej ciężko trafić gdzieś, gdzie będą oba jednocześnie. Po prostu porównaj sobie rozmiar 60 i 65 cali z różnych modeli. I oceń z odległości oglądania w domu.
A, i poproś o ustawienia standardowe obrazu. Będzie bardziej... domowo.

Ale widzę, że jeszcze nawet nie jesteś przekonany co do modelu, skoro w pierwszym wpisie podajesz jakie warunki ma spełniać tv :)
@Aclyoneus: Jestem zdecydowany co do modelu, po prostu uznałem, że to jest zbędna informacja w tym wypadku, a pominąłbym ewentualne odpowiedzi typu, "nie bierz tego bo odklejają się ramki, weź ten bo kolega ma i lepszy" :D
@subteIny
W sumie ze 2-3 modele w podobnej cenie wchodzą w grę, ale ten który wybrałeś jest chyba najfajniejszy.
Widzisz, a i tak nie uniknales odklejania ramek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powodzenia w wyborze i obyś był zadowolony.
@Aclyoneus: Jestem bardzo zadowolony, wziąłem ue65ks7000. Jedna rzecz jest beznadziejna, mam całkiem spoko głośniki, ale mam do nich tylko jack/chinch, a telewizor ma tylko wyjście optyczne, da się to jakoś obejść?