Wpis z mikrobloga

Mireczki, znalazłem świetny #cebuladeals !
Okazuje się, że w wielu miejscowościach można otrzymać darmowe czekolady! Wystarczy wypełnić ankietę, być zdrowym i oddać im 450 ml krwi. Tylko te cwaniaki zapisują to sobie w komputerach i nie można za często przychodzić bo się kapną!
Tutaj mapa punktów gdzie można przycebulić:
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1EsfRYRTl0h4YANfmb0MGKA0eKvs≪=52.03795987057635%2C18.934507499999995&z=6

Ja swoje właśnie odebrałem, polecam! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Dodatkowo można zbierać pieczątki i za pieczątki dostaje się kubki, krokomierze, ogrzewacze do rąk, koce i innego tego typu chińskie rzeczy ( )

#krwiodawstwo #krew
Nutaharion - Mireczki, znalazłem świetny #cebuladeals !
Okazuje się, że w wielu miej...

źródło: comment_7yFgqmLxDSM9FNrBVFmrdaoLPdS8kXkc.jpg

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
@iMarek22: nie, ale bez przesady. Czekasz w kolejce 2 godziny, obsługa miła jak panie z prlu, problem z wypisaniem zwolnienia i jeszcze dostajesz najgorszy możliwy produkt

W normalnym kraju za oddanie krwi masz albo ekwiwalent pieniężny albo inne bonusy.
U nas dają czekoladę i satysfakcje. Fajnie by było żeby ta czekolada była chociażby zjadliwa
  • Odpowiedz
jak to daja bonusy?;p u nas tylko czekolady i batona. Raz sie zdarzylo ze dostalem bilet na mecz, ale to byla jednorazowa akcja ;p


@BaRi: teraz jest ogólnopolska akcja nagradzająca systematyczne oddawanie krwi. Za donacje dostajesz pieczątki na taką specjalną kartkę i je możesz wymieniać na gratisy. Cały program i broszura jest opisana na tej stronie:
http://www.rckik-warszawa.com.pl/program-lojalno%C5%9Bciowy-ka%C5%BCda-kropla-jest-cenna.html
  • Odpowiedz
U nas nie ma pieczątek, ale co jakiś czas coś bonusowego wpadnie.


@khurghan: Od tego roku chyba wszystkie centra biorą udział w kampanii z pieczątkami. Może warto się dopytać przy następnej wizycie.
  • Odpowiedz
ja nie dostałem pięczatek żadnych, a oddałem dwa razy :v

Czy może trzeba mieć tą książeczke jakąś czy coś? xd


@hipiseek: o rejestrację w programie upomnij się przy następnym oddaniu. Powinieneś dostać kartę do zbierania pieczątek.
  • Odpowiedz
Mam tak ze czasem mdleje przy zastrzykach ale czasem się udaje więc w sumie spróbował bym tego ile mniej więcej trwa całe pobieranie ? I ile się oddaje ?


@toxarz: oddanie samo w sobie trwa około 5 minut. Ale przed oddaniem masz jeszcze pobranie próbki krwi lub mierzenie poziomu hemoglobiny z palca. Od wejścia do RCKiK do wyjścia powinieneś zmieścić się w 90 minutach ;-)
Oddaje się 450 ml.
  • Odpowiedz
nie, ale bez przesady. Czekasz w kolejce 2 godziny, obsługa miła jak panie z prlu, problem z wypisaniem zwolnienia i jeszcze dostajesz najgorszy możliwy produkt


W normalnym kraju za oddanie krwi masz albo ekwiwalent pieniężny albo inne bonusy.

U nas dają czekoladę i satysfakcje. Fajnie by było żeby ta czekolada była chociażby zjadliwa


@rdy: Przeważnie obsługa w stacjach krwiodawstwa jest super. Sprawdzałem w kilku miejscach w Polsce i sobie chwaliłem. W
  • Odpowiedz
ja mam najbliżej 40km do punktu, nie opłaca się ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Chudzinx: jeżeli dojeżdżasz autem to jest możliwość otrzymania kwoty za dojazd do najbliższej stacji w złotówkach. Tylko nie wiem jaki jest przelicznik za kilometr. Jak bardzo chcesz to możesz zadzwonić i dowiedzieć się jak sprawa wygląda lub ewentualnie sprawdzić ekipy wyjazdowe czy nie pojawiają się bliżej Ciebie.
  • Odpowiedz
@Nutaharion: łoo panie :D, dziękuję! teraz tabletki suplement diety z żelazem kupiłem. mi mówiła jedna lekarka, że wincyj jajków jeść (2 dziennie, no to aż za dużo chyba??) i wątróbkę a inny lekarz: jak pan nie może to niech pan nie oddaje, nie ma takiego obowiązku ( ͡° ʖ̯ ͡°). teraz chcę chociaż zacząć próbować oddawać, ale nawet przy samym nieudanym podejściu są te wielotygodniowe przerwy przed
  • Odpowiedz
2 dziennie, no to aż za dużo chyba??


@tolstyy00: ja jem więcej i nic mi nie jest. Gdzieś nawet na głównej był artykuł, że obalono szkodliwość jedzenia dużej ilości jajek na zdrowie. Lubię jajecznicę, chleb w jajku, sałatki z jajkami, gotowane, omlety. Dla mnie to chyba najlepsze jedzonko.
Kiedyś zapytałem się lekarki czy skoro poziom HGB spada to czy zrezygnować z częstego oddawania krwi ale dowiedziałem się, że po to krwiodawcy
  • Odpowiedz
@Nutaharion:


mi to mówił lekarz badający przed oddaniem krwi, tak średnio to zabrzmiało, bo jednak powinni zachęcać ludzi. dobrze, że w lodówce mam 30 wiejskich jaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz