Wpis z mikrobloga

@johny-kalesonny: Nigdy nie lubiłem tego języka, zacząłem się uczyć kilka dni temu i teraz go nienawidzę xD Normalnie kodzę w rubym, gdzie pisanie kodu jest czystą przyjemnością i może dlatego tak ciężko mi się przełączyć na JS.
@PanBeton: Jestem właśnie w identycznej sytuacji. Odczucia mam bardzo słabe :/. Mam wrażenie, że wszystko nie działa tak, jak powinno i jest sporo udziwniaczy. I najgorsze, że jest "good parts" i "bad parts", czyli język jest słabo zaprojetkowany.
@johny-kalesonny: ES6 jest spoko. Ogólnie wszystkie krucjaty naprawcze (TypeScript etc) dużo językowi dały. Jako taki nie powala, ale robi to do czego został stworzony.

Z kolei co siedziało w głowie gości od Node.js nie ogarnę chyba nigdy.
Do frontów i do #!$%@? w widokach JS jest niezły (nie żeby była alternatywa), bo do tego został stworzony. Frankensteinowanie go jako języka serwerowego to dla mnie nieporozumienie. No ale sie sprzedało i ludzie to biorą, więc widać im to pasuje.

Co #!$%@?ącego? Cóż, nie licząc terytorialności developerów (left-pad fiasco), to fakt, że to naprawdę dobrze przemyslane, dobrze zaprojektowane środowisko... W jednym z najbardziej irytujących języków.
@Xerlathoatl: Właśnie JS mnie strasznie odpycha. Nie mam dużego doświadczenia, piszę zwykle w Rubym. Kiedyś pisałem dla zabawy w Prologu, C++ i C# (na zasadzie sprawdzenia). Teraz jestem zmuszony by nauczyć się JS (w ogóle dla mnie to mega zabawna sytuacja, że ze wszystkich języków na świecie, to JS robi się najbardziej uniwersalny i "podstawowy"), i mam problem. Korzystam z tego: http://javascriptissexy.com/how-to-learn-javascript-properly/