Wpis z mikrobloga

@Pooodi: patrzac po autorze co wpadł na ten pomysł, to widzę połączenie z UMŁ albo FF czy innymi społecznikami nieudacznikami, bo niestety Łódź wygląda coraz gorzej, a władzę trzeba będzie utrzymać by dalej orać Łódź tramwajami i rowerkami, a najlepiej to przenieść Łagiewniki do centrum, by było więcej "zieleni" :D
Dziękuje za głosy ale w zasadzie zgadzam się, że to jest zbyt ogólny tag do moderowania.

Poza tym jestem za wolnością słowa, i niech sobie piszą co chcą i osoby, które nie mają zielonego pojęcia o funkcjonowaniu miasta, o tym jak powinno rozwijać się miasta w XXI wieku (zastrzegając że Łodzi do takiego zarządzania dużoooo brakuje), zresztą już te osoby się nawet i tutaj zleciały ;)
@czlapka: a kto wie o tym jak ma działać miasto? ;) czemu mieszkańcy nie mogą decydować o swoim mieście tylko banda idiotów zapatrzonych w inne miasta?
Heńki jaki jest sens robienia pod tym tagiem moda? Pod każdym wpisem autor ma możliwość cenzurowania, usuwania komentarzy po prostu, więc nie widzę problemu. Trolli można ignorować, są większe tagi jak np. historia, która jest często zaśmiecana np. przed chwilą jakaś zielonka napisała tam, że Hitler srał i co? I nic, trzeba ignorować. Nie widzę sensu tworzenia specjalnego stanowiska sekretarza KC tagu o Łodzi, bo ktoś krytykuje, drwi lub zwyczajnie trolluje.
@WhiteRaven12: Też mi się tak wydawało ale ciągle są, ignorowani czy prostowani wracają więc myślę że jak się ich po prostu usunie to się skończy
@lesio_knz: Sęk w tym że taki pajac też może pisać pod takim tagiem a nie każdy korzysta z możliwości czyszczenia swojego wpisu
@Cinos: Nie przepadam za fenomenem, masą itp. itd. ale jednak wolę wzorować się na miastach z zachodu Europy niż ze wschodu, bo najwięksi przeciwnicy tramwajów, rowerów poglądy na miasto mają zazwyczaj mocno "radzieckie".

Akurat w tramwaje to miasto nie inwestuje tak jak powinno, bo to nawet większość polskich miast jest o lata przed Łodzią w tym zakresie.

A o tym jak powinno działać miasto najwięcej powinni wiedzieć urbaniści, to wbrew pozorom
@czlapka: Pewnie że trzeba czerpać z dobrych wzorców ale to co wyrabiają fenomeny to kpina, inwestować w infrastrukturę rowerową ale zwalczać idiotyczne pomysły mające na celu tylko blokowanie ruchu na złość kierowcom.

A tramwaje..

Cityrunner
Liczba miejsc: siedzących 59, stojących 116.Razem 175 (info strona MPK)
Długość: 29,5 metra

Mercedes-Benz O 345 G Conecto
Liczba miejsc: siedzących 48+1, stojących 124. Razem 172 (info strona MPK)
Długość: 18 metrów (!!) krótszy o ponad
@Sepzpietryny: nie ma czegoś takiego jak moderator tagu, który mógłby usuwać rzekomy spam oraz trolli i nie zanosi się, żeby był. Przy obecnych możliwościach wykopu wchodzi w grę jedynie przydzielenie tego tagu jako autorski jakiejś osobie, a to uważam za poroniony pomysł. Nie wiem co to ma na celu, ale równie dobrze można sobie stworzyć jakiś tag typu #lodzkiewiadomosci czy #lodzwganona i pisać pod nim, to co uważasz za wartościowy content,