Wpis z mikrobloga

@CrazyJunx: Cześć, napisałaś coś takiego: w opisywanym przez Ciebie przypadku założyłabym, że ta kobieta już wcześniej miała problemy osobowościowe, które z czasem się jedynie ugruntowały. Masa jest teraz takich dziewczyn, koleżanki i rozczarowane życiem spokrewnione kobiety kładą takiej masę gówna do głowy, większość w to wierzy, a później znerwicowane i niestabilne kończą w ten sposób - zatruwając atmosferę więcej niż jednej osobie. Stabilny i spójny mężczyzna może wiele zdziałać w takim wypadku, ale musi być tytanem, aby tego dokonać. Nie zawsze warto...

Przyznam szczerze, że mnie zaintrygował ten fragment. Mogłabyś rozwinąć, jak poznać kiedy "nie warto... " ?
  • 3
Dokładnych wytycznych nie jestem w stanie dać, ponieważ nie jestem psychologiem. Mogę się podzielić jedynie swoją opinią i skromnym doświadczeniem :)

Jeżeli sytuacja wygląda tak, że dziewczyna szantażuje emocjonalnie (np. grozi, że coś sobie zrobi), jest chorobliwie zazdrosna, spowiada swojego partnera, kontroluje, nie pozwala mu robić rzeczy, na które sama nie ma ochoty (np. zabrania wychodzenia na imprezy), próbuje izolować od znajomych - to zdecydowanie nie warto i należy uciekać, gdzie pieprz
@CrazyJunx: Pytam dlatego, że poznałem fajną dziewczynę, mamy całą masę wspólnych zainteresowań, piękna, inteligentna, normalna :) ale cały czas mam wrażenie, że jakoś jesteśmy obok siebie, czasem mam wrażenie, jakby sygnalizowała, że chce przejść na głębszy poziom znajomości jednak, gdy z mojej strony jest odpowiedź że tak, to po jakimś czasie, taki nagły, zupełnie niespodziewany zwrot w relacjach o 180 st. i wtedy mam wrażenie jakbym odbijał się od jakiegoś muru,
@Mattijjah: podejrzewałabym, że może się czegoś obawiać i także może nie do końca rozumieć, co czuje. Introwertyzm trochę komplikuje sprawę, bo trudniej będzie ją zapytać, co ją blokuje - złe doświadczenia, przekonania wyniesione z domu/z towarzystwa, czy może wolałaby, abyś pozostał tylko jej przyjacielem. Ponieważ jej nie znam, nie jestem w stanie powiedzieć, jak jest na 100% :(
Im bliżej ją poznasz, nabierze do Ciebie zaufania, tym powinno być coraz łatwiej