Wpis z mikrobloga

Koledzy i koleżanki. Dzisiaj przyjechał do mnie znajomy. Ma działalność gospodarczą. Chce pożyczyć od mnie sporo kasy, bo... nie płaci ZUS-u od 2 lat! No zbierałem szczękę z podłogi. Kolega nie wie co ma w tej sytuacji zrobić. Wychodzi około 26400 złotych długu + odsetki. No i teraz średnio mi się chce gościowi pożyczyć tyle kasy, jak wiem że on to zapłaci w ZUS i potem będzie mi oddawał 10 lat. Facet nie szanuje kasy, co weekend sporo #!$%@? w knajpie, ciuchy muszą być zawsze markowe, oooo! jest już ajfon 7 - musiał sobie kupić.

Jak to jest z rozłożeniem długu w ZUS na raty? Robił to ktoś? A może ktoś tutaj pracuje w ZUS-ie?

#zus #dlugi #urzedasstory #pomocy #firma
  • 21
Pracuję w biurze rachunkowym więc mam praktykę i doradzę. Można w ZUS rozłożyć dług na raty - bez problemu. Procedura podobna jak przy uzyskaniu kredytu w banku (bo sprawdzą czy będzie miał kasę na raty) plus kilka oświadczeń. Podpisuje się umowę. Tylko, że musi potem te raty płacić. Bo jak nie to konsekwencje są podobne jak w bankach, którym nie płacisz kredytu. Jednym słowem masakra. Raty w ZUS to rozwiązanie dla rozsądnych,