Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, zdecydowałem, że czas wymienić oponki w szerszeniu, wybór padł na dunlop Blueresponse na Oponeo.pl. Na stronie można przeczytać, że udzielają rat 0% (SANTANDER). Jak to jest z tymi ratami? Coś mi się wierzyć nie chce, że zapłacę tylko tyle ile wynosi wartość opon?

Link do opon + wystarczy kliknąć "raty" i mamy szczegóły jeśli chodzi o raty
http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sport-bluresponse-205-55-r16-91-v#131117943
#banki #raty #opony #sklepyinternetowe
  • 7
@macieyy mam takie. Fajnie, przyczepne, kałuże pokonują bez zajakniecia, ale strasznie #!$%@? się ścierają. Kupiłem z przyszłym tesciem. Jemu trochę bardziej poszły niż u mnie bo ciut więcej robi kilometrów
@desygnat: sprawdź sobie na oponie parametry.
małymi literkami, z boku, tuż przy bieżniku powinno pisac takie coś na wzór:
Traction A , Temperature A, Treadwear 300.
I właśnie ten treadwear jest najistotniejszy.
Im wyższą wartość ma ten patametr, tym opona dłużej wytrzyma.
Ja już w swojej karierze widziałem i takie ze 160 i takie z 400 (i tak, mozna sobie tak przeliczac, ze ta z 400 wytrzyma dwa i pół razy
@emerjot: nigdy nie brałem nic na raty przez internet, także boje się, że złapię się na jakiś haczyk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nunu85: da się gdzieś sprawdzić jaki Treadwear mają te opony w internecie? szukałem ale nic nie znalazłem..
@desygnat: mógłbyś bardziej sprecyzować po jakim czasie i przebiegu oponki się starły? ewentualnie ile się starły.
no właśnie to są oznaczenia wymagane tylko na rynku amerykańskim.
W EU prawo tego nie wymaga, to i nikt nie pisze.
Wiec musiałbyś te opony widziec na żywo, albo zagadac do sprzedawny, któremu z kolei musiałoby sie chcieć iść sprawdzić.
a ha
i to tylko działa na letnich. Na zimówkach tego nie pisza.
@macieyy: no jasne, ale od umowy kredytowej mozna zawsze odstapic w ciagu 14 dni bez zadnych opłat, wiec nawet jak w umowie bedzie nie to co miało być, to nie ma problemu, umowa sprzedazy w tym momencie jakby nie istniała i oddajesz towar, chyba ze chcesz zostawic i zaplacic w inny sposób to już twój wybór( ͡° ͜ʖ ͡°) mysle ze tak znany sklep nie pozwoli sobie