Wpis z mikrobloga

Mireczki, jaram się jak Londyn w 1666 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zobaczcie co dzisiaj pan listonosz mi przyniósł. Szanuję w opór ziomeczka, który zrobił dla mnie takie cuda.

Powoli wymieniam narzędzia w moim "przybiurkowym warsztacie", ponieważ jak zwykle potwierdzenie powiedzenia, że "biednych nie stać na kupowanie tanich rzeczy" przychodzi dopiero jak już musimy trzeci raz kupować ten sam szajs, który się psuje po jakimś czasie. Także pamiętajcie mireczki, czasami lepiej zapłacić za coś kilka razy więcej, niż za tańszy odpowiednik, ale mieć to praktycznie do końca życia, niż kupić w markecie i wymieniać co kilka miesięcy :)

Trzeba nowym zabaweczkom jakieś ładne ubranka zrobić, bo na razie mają zaszczytne miejsce na parapecie, nie bardzo mam gdzie schować takie kosy :D


#chwalesie #leatherworking #diy #knifeboners #knifemaking
Pobierz
źródło: comment_Ye8guGEOf0DpC1zCXwvaRuehci0qcj4w.jpg
  • 9
@bl4desofglory: dobry pomysł, dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@skun1: dokładnie. Ten duży, księżycowy służy do cięcia skóry, tak samo ten mały. Ten pośredni używany jest do cieniownia skóry, czyli np. mamy skórę o grubości 3mm, ale żeby na krawędzi nie było tak grubo, gdy złączymy np. 2-3 kawałki, to cieniuje się je do np. 1mm na krawędzi.
@Xune: Nie :P Ale od Darka też dostałem dzisiaj przesyłkę, trochę ścinek mi przysłał, w tym Kudu, z których postaram się w niedługim czasie jakieś paseczki do zegarków zrobić :) Muszę tylko znaleźć gdzieś jakieś fajne klamerki.
@Pepcioza: Kudu jest świetne na zegarki :D Chociaż jeszcze fajniejsza jest płaszczka, ale strasznie niewdzięczna w obróbce przez skostniałe wypustki. Kajman i waran nilowy też mega