Wpis z mikrobloga

Mirki, szczepicie się regularnie na grypę? Jeśli tak, to czy ewentualny przebieg choroby (jeśli szczepionka nie da rady) naprawdę jest łagodny i można wyjść z grypy domowymi sposobami czy może odwrotnie? Czy bierzecie szczepionkę jakiejś konkretnej firmy czy wszystko jedno? Po ostatniej grypie i gorączce > 39 zaczynam rozglądać się za jakimiś rozwiązaniami, bo jeszcze kilka takich gorączek i zostanie mi w głowie jajecznica. Generalnie: polecacie się szczepić na grypę?

#grypa #szczepienia #szczepienie
  • 13
Dotychczasową skuteczność rzeczywistą TIV stosowanej w sezonie 2015/2016 w zapobieganiu zachorowaniom na grypę wymagającą hospitalizacji oszacowano w całej badanej populacji na 65,2% (95% CI: 41,9–79,1), a w podgrupie osób w wieku 18–64 lat na 42,2% (95% CI: od -16,6 do 71,3). Po uwzględnieniu poprawki na znane czynniki zakłócające skuteczność TIV wyniosła odpowiednio: 46,3% (4,9–69,7) i 45,2% (od -12,5 do 73,3). Natomiast nie udało się wstępnie oszacować skuteczności TIV w populacji osób w
We randomized 115 children to trivalent inactivated influenza vaccine (TIV) or placebo. Over the following 9 months, TIV recipients had an increased risk of virologically-confirmed non-influenza infections (relative risk: 4.40; 95% confidence interval: 1.31-14.8). Being protected against influenza, TIV recipients may lack temporary non-specific immunity that protected against other respiratory viruses.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3404712/
@marusz: tego Ci nie jestem w stanie powiedziec, jak napisałam wcześniej - szczepionka była sfinansowana z zakładu pracy i to zakład pracy ja kupił. Z tego co kojarze, to szczepionki co roku sa inne, w zależności od przewidywań jaki wirus bedzie najbardziej powszechny
W tym roku byłam szczepiona chyba Vaxigripem
@marusz: Szczepionki co roku się różnią, ale radzę skonsultować się ze swoim lekarzem, powinien być zorientowany na pewno w tym co jest dostępne u Ciebie z regionie bo z tym może być różnie.

Na grypę warto się szczepić jeśli jesteś w tzw. 'grupie ryzyka', jeśli ciężko ją przechodzisz i chcesz zmniejszyć ryzyko zachorowania też warto.
@marusz: najlepiej porozmawiaj z lekarzami, kilkoma aby porównać opinie.

Nie czytaj materiałów antyszczepionkowców: niska wiarygodność źródeł, są zafiksowani na tezie "szczepionki to spisek NWO, a choroby nie istnieją".
@Adriano: dlatego zapytałem się na wypoku. Tych bzdur w internetach nawet nie chce mi się komentować. W większości źródła są z kosmosu a teksty nastawione na wywołanie taniej sensacji. Reasumując: zapytałem po to, aby usłyszeć od kilku wykopków słowa typu: "wziąłem szczepionkę, odpadła mi noga". Jako, że nie usłyszałem, tak dalsze pytania skieruję do lekarzy. Po ostatniej grypie zacząłem się zastanawiać. Nie jestem już dzieckiem i jak dopadła mnie gorączka, to