Wpis z mikrobloga

@Fantomkiller: To na szybko. Skladniki na dwie blaszki:
1. 3 i 1/2 szklanki maki
2. 1/4 kostki drozdzy
3. 1/3 szklanki oleju
4. Lyzeczka cukru
5. Dwie wieksze szczypty soli
6. Szklanka cieplej wody (nie goracej, nie zimnej)

Wszystko wrzuc do gara wymieszaj (tylko porzadnie, napierdzielaj w to ciasto jak by to byl Twoj najwiekszy wrog) i pod przykryciem zostaw na min 15-20 min. Tadam gotowe.
@dyniel: To ciasto wygląda epicko :D ze ja wcześniej nie wpadłem na to aby dodać wszystko do wody :D a nie do mąki ;O

@fakir13 , @Kowix : Dzięki :D myślę że skomponuje coś na bazie tego wszystkiego. Żeby nie było nie bedzie to 1 pizza ale wcześniej ciasto wychodziło zbyt kruche ;/ zapewne za dużo mąki dawałem.
cienkie ciasto:
500 g mąki
1 g ( jakieś ćwierć łyżeczki) suchych drożdży
10 g soli (1,5 łyżki)
350 g wody

Składniki dokładnie wymieszać w dużej misce, przykryć folią kuchenną i zostawić na blacie na 24 h.
Ciasto przełożyć na obsypana mąką powierzchnię, podzielić i wyrabiać placki preferowanej wielkości.
Ja robię 4 pizze po ok 25-30 cm.
@zasadzka01 tak, ciasto wychodzi super, nawet podrzucac można. Te przepisy z większą ilością drożdży to smakują jak placki drożdżowe a nie jak pizza. Całe życie robiłem właśnie z dużą ilością drożdży, ostatnio zacząłem robić wg vito i różnica jest kolosalna mimo tych samych składników
@dyniel: @amn1337: No to panowie tym razem :D chyba będzie Vito :D skoro tak zachwalacie ;o no i jeszcze opcja z zamrożeniem ciasta. Czemu ja nie myśle o takich prostych rzeczach :D

@tmkg: Oj 24h to w jakiś weekend ale obiecuje przepis wypróbuje !

Nie wiem czy chcecie ale jak zrobię to będę wołał z efektami ;p jak użyje danego przepisu ! Dziś pewnie zakupy :D gotowanie jutro ;p