Wpis z mikrobloga

Cześć,

Drugi odcinek kursu programowania i tworzenia aplikacji z użyciem języka C# i platformy .NET Core został właśnie opublikowany - we wpisie na blogu znajdziecie trochę teorii, odnośników oraz informacje odnośnie tego, co się pojawi w odcinku nr 3. Wszystkie materiały są dostępne do pobrania tutaj.

Na start oczywiście Q&A, a następnie omawiamy dziedziczenie, polimorfizm, klasy abstrakcyjne oraz interfejsy. Dodatkowo, na sam koniec luźne rozmowy na tematy okołobranżowe - tym razem Patryk dzieli się swoją historią i opowiada o tym dlaczego postanowił zmienić branżę.

Aby nie przegapić kolejnego odcinka, po prostu obserwuj tag #akademiaspetza.
Najlepiej oglądać w wersji 4K.

#programowanie #programista15k #programujzwykopem #naukaprogramowania #informatyka #dotnet #dotnetnews #csharp #spetz

P.S.

Wołam @bi-tek.
spetz - Cześć,

Drugi odcinek kursu programowania i tworzenia aplikacji z użyciem j...
  • 20
@spetz: ile razy trzeba ogladac aby zostac programista 15k? Pewnie duzo, dzieki za porade ze najlepiej ogladac w wersji 4K, mam nadzieje ze ten material bedzie latwiejszy. Zawsze lepsze 4k niz 2k w lidlu
@spetz:
Naprawdę zajebista robota. Dzięki tobie udało mi się poukładać parę rzeczy związanych z OOP, z którymi wcześniej miałem problem. Kibicuje mocno, byś ciągnął to jak najdłużej.

Przy okazji chciałbym poznać twoje zdanie, apropo mojego planu na naukę. Otóż udało mi się wszystko poukładać tak że mogę uczyć się programowania na pełny etat i myślę jak najlepiej zagospodarować ten czas. Widzę u siebie duże braki w podstawach, co wyszło ostatnio na
@Rymwnickumym: dzięki, dobrze słyszeć, pociągniemy do samego końca, kolejny 2 odcinki już są nagrane :0.
Apkę w ASP.NET napiszesz i bez dogłębnej znajomości języka ale z doświadczenia powiem, że jednak lepiej najpierw poznać solidnie podstawy C#, bo potem wychodzą pewne braki. Nie mówię już o różnego rodzaju wzorcach projektowych, które się stosuje przy tworzeniu takich aplikacji. Jak masz dużo czasu to nauka JS jak najbardziej będzie dobrym wyborem żeby docelowo iść
@spetz: Mam pytanko.

public class OrderProcessor : IOrderProcessor
private readonly IDatabase _database;
private readonly IEmailSender _emailSender;

Rozumiem że klasa ma zaimplementowany interfejs IOrderProcessor ale czym jest IDatabase i IEmailSender przy tych polach?
@ediz4: to jest klasa reprezentująca logikę biznesową i np. do przetworzenia zamówienia potrzebne jest pobranie go z bazy oraz na sam koniec wysłania wiadomości email z potwierdzeniem (w dużym skrócie).
@spetz: To rozumiem ale poniższy zapis jak rozumiem
private readonly IDatabase _database;
Oznacza prywatne pole o nazwie database. IDatabase to interfejs. Czyli to pole implementuje ten interfejs?