Wpis z mikrobloga

1191754 - 27 = 1191727

Denerwuje mnie trochę w #locus to, że niektóre czynności wymagają więcej tapnięć niż to było w przypadku #oruxmaps. Przykłady:
- start "nagrywana trasy": locus 2 tapnięcia, orux 1, w orux można było nawet rozpocząć zapis bez włączonego programu, bo miał fajny widget
- zakończenie nagrywania: w locus 2 lub 1, ale najczęściej 2 tapnięcia, w orux 1
- przesyłanie trasy do innych serwisów: w locus z automatu idzie do 1 wybranego, kolejny trzeba przeklikać (moje trasy, wybrać trasę, eksportować), w orux można wybrać wysyłanie do każdego wspieranego serwisu (ale trzeba zatwierdzać każdorazowo (back+wyślij)), ponadto można orux może automatycznie tworzyć pliki gpx i kml po zakończonym zapisie.
- w orux można utworzyć fajny obrazek z mapką, oraz statystykami treningu, w locus chyba nie ma tego (ewentualnie jest to pod opcją udostępnij/podgląd ścieżki, ale nie mogę sprawdzić ze względu na starego androida)
- kilka mankamentów związanych wersją free locusa (orux free jest taki sam jak płatny i bez reklam), np. wyznaczanie trasy tylko między 2 punktami. Z drugiej strony sama nawigacja i integracja z brouter jest o wiele lepsza w locus. Wspomnę tu choćby wskazówki głosowe (nie trzeba często zerkać na mapę podczas nawigacji).
Ponadto trochę wkurza załączanie GPS (z poziomu programu, nie androida, bo tam mam zawsze włączony) - w orux to działało tak, że jeśli załączyłem GPS z programu i np. później włączyłem zapis trasy, to po skończonym zapisie GPS pozostawał aktywny, jak również po ponownym uruchomieniu apki GPS się załączał. Natomiast jeśli GPS nie był załączony, to zapis trasy go uruchamiał, ale po zakończeniu zapisu GPS się wyłączał (po ponownym uruchomieniu apki, także był wył wyłączony). Natomiast locus co prawda załącza GPS podczas zapisu trasy, ale po zakończeniu zapisu GPS pozostaje aktywny. W zależności od sytuacji jest to sytuacja niepożądana:)
Generalnie chyba klamka zapadła i jak znowu będzie promo, to kupię locusa pro.
Orux czasami uzupełni locusa np. w orux można zrobić mapkę ze źródeł WMS i później otworzyć ją w locusie:)

Muszę jeszcze sprawdzić czy w locus jest możliwość informowania o przebiegu/statystykach jazdy przez TTS. W orux ustawiłem sobie, żeby co 10 km informowało o przebytym dystansie, czasie, średniej danego segmentu (nie mylić z segmentem w stavie), czasem i dystansem do celu - generalnie sporo tego można było wybrać.

W tym tygodniu to już 73km!
#rowerowyrownik

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

Pobierz brachistochrona - 1191754 - 27 = 1191727

Denerwuje mnie trochę w #locus to, że niekt...
źródło: comment_dDMIRklVSwFTr1vn7TSS3ksP2MmhZ8RY.jpg
  • 20
- w orux można utworzyć fajny obrazek z mapką, oraz statystykami treningu, w locus chyba nie ma tego (ewentualnie jest to pod opcją udostępnij/podgląd ścieżki, ale nie mogę sprawdzić ze względu na starego androida)

@brachistochrona: jest taka opcja razem z mapką, można nawet wrzucić w jeden obrazek :) Wchodzisz w trasy -> moje trasy -> udostępnij -> podgląd ścieżki

Jak dla mnie możliwości konfiguracji tego programu są takie, że pewnie nawet
Pobierz geuze - - w orux można utworzyć fajny obrazek z mapką, oraz statystykami treningu, w ...
źródło: comment_uz2iCWCz43rrkduPU074wJrklQ7z0lQU.jpg
trasy -> moje trasy -> udostępnij -> podgląd ścieżki


@geuze: czyli tak jak przeczuwałem, że to jest to. No, ale sprawdzić nie mogłem, bo mam andka 4.1 chyba, a funkcja działa od 4.2. Generalnie fajnie to wygląda nawet:) Nie pamiętam, żeby ktoś na mirko to wrzucał np. zamiast screena z endo czy stravy (a jak widać jest to fajniejszy sposób na obrazek do wpisu na rowerowy równik). Da się to bezpośrednio
Pobierz brachistochrona - > trasy -> moje trasy -> udostępnij -> podgląd ścieżki

@geuze: c...
źródło: comment_pTzVDIqLB7reuX6X5MfQNOkRoD2UYjqZ.jpg
@Flyhaba: ja z żalem żegnam się z oruxem (choć niezupełnie). Używałem go chyba od 2012 roku. Przerzucam się głównie ze względu na geocaching, aczkolwiek locus jako nawigacja spisuje się lepiej od oruxa (razem z dodatkiem w postaci brouter jest praktycznie pełnoprawną nawigacją). W orux nawigacja jest trochę okrojona - nie ma profili, nie ma wskazówek głosowych do wygenerowanej trasy.
Jako sam tracker Orux jest bardzo spoko. Nawet powiedziałbym że trochę lepszy
@geuze: była nawet jakaś aktualizacja (ale nie w PL) do 4.2, ale pogarszała baterię i coś jeszcze:D Customów raczej nie ma, tzn. były jakieś ale coś tam nie działa. Generalnie telefon niszowy, więc nic z tym nie poradzę. Pewnie kiedyś zmienię.